Dupla pobjeda Borca u Sarajevu

Foto/ Borac -sport

Dupla pobjeda omladinaca Borca u mečevima protiv Sarajeva u 2. kolu Premijer lige BiH za kadete i pionire

Pioniri Borca su kao gosti savladali vršnjake Sarajeva 2:1. Odlično je Sarajevo ušlo u meč i preko Amila Muminovića su u 10. minuti poveli 1:0.

Dugo su izabranici Elvisa Sadikovića držali vodstvo išli prema pobjedi, ali tim kojeg sa klupe predvodi Asmir Avdukić je ipak u samom finišu uspio da okrene. U 62. minuti Matej Deket je izjednačio rezultat, da bi deset minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi utakmice, Pavle Topić pogodio za potpuni preokret i slavlje Borca.

Kadeti Borca stigli su do pobjede 3:1. Tim Milana Ozrena je poveo u 32. minuti pogotkom Ognjena Đermana, a do poluvremena pogađa i Vukašin Gostimirović za 2:0. Kada je Miloš Soprenić u 55. minuti pogodio za 3:0 bilo je jasno da ekipa trenera Milana Muminovića teško može do pozitivnog rezultata. Poraz je samo ublažio Edib Dazdarević u finišu utakmice.

Pioniri: Sarajevo - Borac 1:2 (Muminović 10/ Deket 62, Topić 70+2)
Kadeti: Sarajevi - Borac 1:3 (Dazdarević 85/ Đerman 32, Gostimirović 43, Soprenić 55)

Željezničar 1 : 2 Zvijezda 09
Igman 0 : 5 Sarajevo
Sloga 0 : 4 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Zrinjski
Posušje 2 : 0 Gošk
Tuzla City 0 : 0 Velež