Osijek razbio SFK 2000 Sarajevo na Koševu i plasirao se u finale grupe

Osijek sjajan protiv Sarajeva

Fudbalerke Osijeka potpuno zasluženo su savladale SFK 2000 Sarajevo na Koševu rezultatom 0:4 i na kraju bez većih problema plasirale se u finale grupne faze kvalifikacija za Ligu šampiona gdje će igrati protiv Vorskle Poltave iz Ukrajine koja je izbacila estonsku Floru za prolaz u narednu fazu najelitnijeg takmičenja u Evropi.

Osijek je na samom početku znao šta želi i tako je bio i postavljen. Goran Ljubojević je odlično započeo svoj Evropski put i kao na fakultetu apsolvirao ispit, dok je igra domaćina u najgorem mogućem slučaju bila veoma loša za jednu utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona što ne priliči Sarajevu.

Prvakinje Hrvatske povele su 0:1 u 15. minutu preko Lorene Balić, koja je nastavila čini se svoju dobru formu od prošle godine, a četiri minuta kasnije postigla je još jedan pogodak nakon što je Izabela Lojna oduzela loptu i proigrala Balić za 0:2. Potpuni muk domaćih navijača došao je u 34. minutu kada je na semaforu bilo 0:3 nakon jedne nespretne reakcije Amire Spahić koja je pospremila loptu u sopstevnim gol i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Pokušala je Samira Hurem izmjenama nešto napraviti, ali to nije bio na kraju dobitak. U 62. minutu stavljena je tačka na "i" kada je Maja Joščak zabila pogodak i tako obilježila svoj povratak na teren nakon godinu dana i teške povrede koljena za 0:4 i konačnu pobjedu Osijeka u ovoj krajnje sjajnoj utakmici za bijelo-plave.

Osijek je tako nanio težak poraz Sarajevu i još jednom ih ostavio bez plasmana u finale grupe, a izabranice Gorana Ljubojevića narednu utakmicu igraju u subotu. Ukoliko pobjede, plasiraće se u narednu fazu takmičenja ovogodišnji kvalifikacija Lige šampiona. Sa druge strane SFK 2000 igra meč za prestiž protiv Flore iz Estonije.

Ono što je takođe vrijedno pohvaliti to je prema podatku delegata ove utakmice na stadionu bilo preko 1000 ljudi što je samo pokazatelj koliko je ova utakmica bila interesantna za javnost u regionu s obzirom da se radilo o regionalnom derbiju.

SFK 2000 Sarajevo - ŽNK Osijek 0:4 (0:3).
Stadion: Asim Ferhatović Hase
Gledalaca: 1000.
Glavni sudija: Marisca Overtoom (Holandja)
Žuti kartoni: SFK (Milinković, Piskić), Osijek (Lubina, Bojčić).

SFK 2000: Hasanbegović, Hrelja, Velagić, Milinković, A. Spahić, Krajnić (od 82. Terzić), Gačanica, Piskić (od 61. A. Spahić), Kršo, Spasojević, Koprena (od 46. Tanasković).

Trener: Samira Hurem.

Osijek: Belaj, Živković, Bulut, Nevrkla, Joščak (od 82. Vujadin), Balić (od 74. Damjanović), Lojna (od 72. Šalek), Medić, Kunštek, Lubina, Bojčić.