Poraz BiH od Slovenije na Grbavici

Mladi tim BiH do 21 godine FOTO: FS BiH

Juniorski U-21 reprezentativci Bosne i Hercegovine su večeras na „Grbavici“ u Sarajevu poraženi od Slovenije sa 1:2 u susretu prvog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Bh. tim je do prednosti došao u 53' preko Admira Bristrića, a gosti preokreću rezultat golovima Tjaša Begića u 68' i Tia Cipota u 72'.

Stvorili su mladi Zmajevi nekoliko prilika da okrenu rezultat u svoju korist, ali se rezultat više nije mijenjao.

Selektor Igor Janković je nakon utakmice izjavio:

„Jako teška utakmica u kojoj su se sastale dvije podjednake ekipe. U prvom poluvremenu smo i mi i oni stvorili nekoliko prilika. Drugi period igre smo bolje mi otvorili i došli do prednosti, imali inicijativu i kad smo trebali udvostručiti prednost, nesretno smo primili gol. Nakon toga je bio evidentan pad u našoj igri, sedam-osam minuta nismo izgledali dobro i u tom periodu primamo gol. Kasnije smo dominirali, bili kvalitetniji, ali sreća je bila na strani protivnika. Smatram da nismo zaslužili poraz, da smo trebali osvojiti barem bod. Spremamo se dalje i nadam se da ćemo u nastavku kvalifikacija biti uspješniji.“

Naredni meč mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine će odigrati sa Austrijom, 12. septembra u 18:00 sati u Riedu.

Bosna i Hercegovina-Slovenija 1:2 (0:0)

Stadion: Grbavica, Sarajevo. Gledalaca: 500. Sudija: Kari Hovdanum (Farska Ostrva). Strijelci: 1:0 Admir Bristrić (53), 1:1 Tjaš Begić (68), 1:2 Tio Cipot (72). Žuti kartoni: Madžid Šošić, Tarik Muharemović, Admir Bristrić, Muhamed Buljubašić (BiH), Tio Cipot, Tjaš Begić, Martin Turk (Slovenija).

BOSNA I HERCEGOVINA: Muhamed Šahinović, Mladen Cvjetinović, Tarik Muharemović, Savo Šušić (od 46. Mustafa Šukilović), Filip Račić (od 46. Nail Omerović), Petar Sučić, Madžid Šošić (od 85. Franko Sabljić), Ivan Bašić, Anes Krdžalić (od 62. Muhamed Buljubašić), Admir Bristrić, Aleksandar Kahvić (od 71. Filip Čuić). Selektor: Igor Janković.

SLOVENIJA: Martin Turk, Mitja Ilenič, Marcel Ratnik, Srđan Kuzmić, Zan Jevsenak, Adrian Zeljković, Svit Sešlar (od 89. Aljaž Antolin), Tjaš Begić (od 81. Jan Đapo), Tio Cipot (od 73. Marko Brest), David Flakus Bosilj. Selektor: Milenko Aćimović.