Naprijed na vrhu Brda i zapada

Fudbaleri Naprijeda slave pobjedu u Hambarinama FOTO: FK Naprijed

Fudbaleri banjalučkog Naprijeda zabilježili su prvu gostujuću pobjedu na drugoligaškom zapadu, savladali su OFK Brdo u Hambarinama kod Prijedora rezultatom 2:1.

Poveli su gosti golom Darijana Dakića u 25. minutu, ali radost izabranika trenera Nebojše Anđelića je kratko trajala jer je tri miuta kasnije izjednačio Manojlo Trkulja. Taj rezultat je važio sve do 63. minutu kada je Ivan Brkić donio pobjedu Naprijedu. Od 83. minuta domaćin je igrao bez isključenog Nemanje Miljevića koji je zaradio drugi žuti karton.

OFK Brdo – Naprijed    1:2 (1:1)

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama. Gledalaca: 60. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac). Strijelci: 0:1 Dakić (25), 1:1 Trkulja (28), 1:2 Brkić (63). Žuti kartoni:  Harambašić, Isaković, Miljević, Krneta, Bundalo, Dedić (OFK Brdo), Janjić, Savić (Naprijed). Crveni karton: Nemanja Miljević (OFK Brdo) u 83. minutu.

OFK BRDO: Vidović, Trkulja, Harambašić, Karupović, Isaković (od 67. Dedić), Miodragović, Marmat, D. Kuridža (od 78. Vojniković), Bundalo, Miljević, Krneta.

NAPRIJED: Dobrijević, Kremenović, Bundalo, Dakić (od 80. Ljubičić), Grujić (od 90+3. Bojinović), Savić, Gojić (od 16. Jarić), Janjić, Trninić, Brkić, Vuklišević.

Crni vrh 3 : 0 Čelinac
Jedinstvo 3 : 0 Progres
Brdo 1 : 2 Naprijed
Proleter 3 : 2 Sloga (T)
Gorica 0 : 0 Polet 1926
Tekstilac 2 : 0 Dubrave
Sloboda 3 : 1 Sloga (S)