Novi poraz Rogatičana

Mladost, Rogatica

Nastavljena je rasprodaja bodova na stadionu pokraj Rakitnice, kompletan plen iz Rogatice je odnela solidna ekipa Jedinstva iz Broca.

Prvi deo utakmice je pripao domaćem timu koji je imao laganu terensku inicijativu, napravio nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspeli da nađu i put do mreže gostiju iz Semberije.

U nastavku susreta potpuno druga slika nas terenu , očiti nedostatak snage i fizička nepripremljenost igrača Mladosti uveliko je olakšala posao igračima Jedinstva. Gosti su se prvi put radovali u 53. minutu kada je odličnu asistenciju Račanovića u pogodak pretvorio Marić.

Ponovo je isti tandem na sceni u 74. minutu, Račanović je na ivici kaznenog prostora pronašao Marića koji pravi solo prodor, vara par igrača Mladosti i golmana Krsmanovića i šalje loptu u praznu mrežu.

Sedam minuta kasnije najbolji akter susreta Marić u šesnaestercu domaćeg tima idealno upošljava Lazića koji povećava vođstvo na 3:0.

Igrači Mladosti su samo uspeli da ublaže poraz iz penala u 85. minutu precizan sa 11 metara je bio Maljukan.

Druga liga Republike Srpske –Istok

MLADOST (R)  - JEDINSTVO (Bd) 1:3 (0:0)

Stadion: 9. januar. Gledalaca: 100. Sudija: Luka Kovačević (Foča) 6. Strelci:  Maljukan 85.minut  iz penala (Mladost) Marić 53. i 74. Lazić 81. minut (Jedinstvo) Žuti kartoni: Maljukan (Mladost) Blagojević, Račanović, Krsmanović (Jedinstvo)

Mladost (R) – Krsmanović 6, Elek 5,5, Maljkuan 6, Tomić 5,5, Ćaćić 6, V. Marijanović 5,5, Kušić 5,5 (od 68.Mihajlović -) D. Obradović 5,5, Božović 5,5, Košarac 5,5,Minić 5,5.

Jedinstvo (Bd) – Đorđić 7, Blagojević 6,5,Vasilić 6,5, Račanović 7,5, Perković 7, Pavlović 7, Kalajdžić 6,5, Simić 6,5 (od 90. Božić -) Krsmanović 7, Lazić 7,5 (od 86. Mionić -)  Marić 8.

Igrač utakmice: Nemanja Marić (Jedinstvo)

Mladost (R) 1 : 3 Jedinstvo (B)
Drina HE 3 : 2 Jedinstvo (R)
Vlasenica 4 : 1 Stakorina
Guber 3 : 0 Hercegovac
Podrinje 1 : 1 Ilićka 01
Proleter 2 : 0 Budućnost
Zadrugar 2 : 1 Mladost (G)