Famos i Herceg najuspješniji klubovi U23 prvenstva Bosne i Hercegovine

Dominacija Lane Erić

Džudo klub Famos iz Istočne Ilidže i mostarski Herceg najbolji su klubovi na prvenstvu Bosne i Hercegovine za seniore do 23 godine, koje je održano danas u dvorani hotela "Hills" u Sarajevu.

Oba kluba su na kraju takmičarskog dana imali po 15 bodova, dok je sarajevska Bosna osvojila treće mjesto u plasmanu.

Najbolja džudistkinja FAmosa Lana Erić je objedinila kadetsku, seniorsku i titulu prvala Bosne i Hercegovine do 23 godine. Ovaj put radila je i veću težinsku kategoriju, do 57 kilograma, a bilo je ovo i njeno prvo takmičenje nakon povrede u avgustu. Erićeva je do titule stigla maksimalnim rezultatom protiv svih rivalki, a u finalu je ipponom savladala i Sandru Popović, juniorsku viceprvakinju Balkana.

Srebro je osvojio Saša Šehovac, koji je tek dohvatio kadetsku konkurenciju, te Anđela Veselinović, Sanja Škrba i Lana Bjelica.

Do bronze su došli Aleksandar Vuković i Andrea Simović.