Sarajevu bodovi na Grbavici

Seniorske ekipe Sarajeva i Željezničara sutra na Koševu igraju svoj meč, a danas su na Grbavici o u okviru Premijer lige pionira igrali dječaci ova dva kluba.

Zasluženo je u ovom meču slavilo Sarajevo. Postigli su u prvom dijelu čak četiri gola i praktično riješilo pitanje pobjednika. Željo u prvom poluvremenu samo jednom matirao golmana Zahirovića, pa se na odmor otišlo kod rezultata 1:4.

Drugo poluvrijeme je tim sa Grbavice obilježio jednim golom, pa su bodovi otišli na Koševo.

Željezničar – Sarajevo 2:4 (1:4)

Sarajevo. Stadion: Grbavica-pomoćni.. Sudije: Ernis Džemidžić (Goražde) [Glavni], Enes Đozić (Sarajevo) [Pomoćnik], Ermin Sivac (Zenica) [Pomoćnik], Strijelci: Davud Aljić 22', Aldijan Korora 45', [Željezničar (Sarajevo)]; Amer Sirćo 2', Amer Sirćo 11', Vedad Leto 24', Haris Bašagić 25', [Sarajevo]. Žuti kartoni: Amar Softić 27', Aldijan Korora 52', [Željezničar (Sarajevo)]; Mahir Fejzić 64', [Sarajevo];

Željezničar : Rejhan Repuh (G) , Bakir Mujkić , Rijad Bijedić , Amar Softić , Eman Tatlić (56. Vedad Halilović), Aldijan Korora (K) , Eldar Godinjak (42. Benjamin Avdić), Afan Varatanović (36. Azer Hodžić), Anes Sukanović (36. Davud Pružan), Davud Aljić , Galib Salan

Sarajevo: Ibrahim Zahirović (G) , Serdar Bihorac (69. Tarik Zećo), Haris Bašagić (54. Besmir Merseli), Vedad Leto (69. Amel Sirćo), Ivano Perić (69. Erhan Orman), Mak Pita , Mak Košpo (K) , Mahir Fejzić , Vedad Husović (42. Edvin Kuldija), Amer Sirćo (69. Teo Vidović), Amil Muminović

Tuzla City 2 : 0 Zvijezda 09
Posušje 1 : 3 Velež
Borac 3 : 0 Gošk
Sloga 2 : 1 Zrinjski
Igman 0 : 4 Široki Brijeg
Željezničar 2 : 4 Sarajevo