Kadeti i juniori Romanije slavili kod Famosa

Kadeti slavili nakon preokreta

Kadeti i juniori paljanske Romanije uspješno su prebrodili gostovanje kod Famosa, koji je Paljane ugostio na terenu sa vještačkom travom FK Slavija ovaj put.

Juniori su ubjedljivo savladali Motoriste, 6:2. Mihajlo Ignjić je dao dva gola, jedan iz penala, a po gol su dodali Ivan Radović, Marko Matović i Nikola Stupar. Autogol je postigao Filip Buljević. Za Famos, po navici, Nikša Tomašević je bio strijelac oba gola.

Kadeti Romanije su poslije preokreta savladali domaćina 3:2. Poveo je Famos golom Lazara Radovanovića u 35. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Pavle Marković pogađa za 1:1 i vraća stvari na početal.

Golom Pavla Samardžije u 60. minuti Famos ponovo vodi, ali radost traje samo tri minute jer Jovan Delipara pogađa za 2:2. Do pobjede, Romanija dolazi u 73. minuti pogotkom Andreja Koromana za konačnih 3:2.

FAMOS (V) - ROMANIJA 2:6 (1:3)
Trening centar FK Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Nikola Popovac (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ignjić 5, 0:2 Radović 18, 1:2 Tomašević 32, 1:3 Matović 37, 1:4 Stupar 78, 1:5 Ignjić 80p, 1:6 Buljević 85ag, 2:6 Tomašević 88
Žuti kartoni: Samouković, Mastilo (Famos), Delipara (Romanija)

FAMOS: Lakić, Ma. Vukadin, Mi. Vukadin (od 79, Mrđa), Tomašević, Gavrilović (od 79. Brezo), Samouković, ANčić (od 79. Milidragović), Topalović (od 46. Mastilo), Vujadin, Buljević, Mičić

ROMANIJA: Vukadin (od 81. Furtula), Božić, Ignjić, Matović, Trobok, Motika, Delipara (od 81. Vuksanović), Komlenović, Radović, Gutalj, Stupar (od 83. Pavlović)

FAMOS (V) - ROMANIJA 2:3 (1:0)  KADETI
Sudija: Dragan Ikonić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Radovanović 35, 1:1 Marković 47, 2:1 Samardžija 60, 2:2 Delipara 63, 2:3 Koroman 73
Žuti kartoni: Tomić, Dragović (Famos)

FAMOS: Majmunović, Radovanović, Šikuljak (od 75. Todorović), Tomić, Knežević, Močević (od 46. Leka), Remić, Samardžija, Trapara, Kovač, Dragović (od 83. Majdov)

ROMANIJA: Šubara, Guja, Karišik, Pekić, Delišara, Čulina (od 79. Čvoro), Lučić (od 89. Tadić), Marković, Ješić, Goreta (od 61. Cicović), Koroman

Goražde 2 : 1 Stupčanica
Bosna 1 : 1 Igman
Famos (V) 5 : 3 Novi Grad
Željezničar 4 : 0 Romanija
Famos (H) 8 : 1 SAŠK Napredak