U srijedu 11. oktobra igra se 9. kolo Druge lige FBiH, u Buturović Polju FK Klis će ugostiti sastav Gruda.
U Čapljini istoimena ekipa je domaćinu NK Stolac, livanjski Troglav za rivala će imati jablaničku Turbinu.
Međugorje koje je na sedmom mjestu, 10 bodova, na svom travnjaku će ugostiti trećeplasirani NK Brotnjo, 14 bodova.
Gornjovakufska Sloga dočekuje fenjeraša Kamešnicu, lider Kruševo je domaćin Neumu, drugoplasirani Višići, 17 bodova, će ugostiti sastav četvrtoplasirane prozorske Rame, 13 bodova.
Srijeda, 11. oktobar u 15:00 sati,
Buturović Polje : FK Klis – NK Grude, Stadion „Seid Padalović“, Aldin Žetica (Blagaj - Mostar), Alem Kruškonja (Mostar) i Amir Krivić (Konjic), Klemo Leonardo (Čitluk).
Čapljina : NK Čapljina – NK Stolac , Stadion Bjelave, glavni sudija : Elmedin Padalović (Buturović Polje), pomoćnici : Toni Jelonjić (Mostar i Šejla Selimović (Mostar =, delegat : Mladen Čorluka (Grude).
Livno : NK Troglav 1918 - FK Turbina , Stadion Zgona, Antonio Petrušić (Vitina), Hrvoje Brkić (Ljubuški) i Ivica Brešić (Livno),Mario Špiko (Livno) .
Međugorje : NK Međugorje – NK Brotnjo, SC Circle - Internacional, Josip Čuže (Široki Brijeg), Mate Bilić i Anis Kalajdžić, Samir Spahalić svi Mostar.
Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga - NK Kamešnica, Stadion Košute, Vedad Begluk (Mostar- Bijelo Polje), Muamer Memić (Blagaj - Mostar), i Mirza Jakić (Mostar) , Mihovil Klišanin (Šujica, Tomislavgrad) .
Mostar : NK Kruševo - NK Neum , HŠK Zrinjski pomoćni teren , Ivo Čaleta (Kupres),Ante Padro i Milan Ivković oba Livno, Almir Miljević (Konjic) .
Višići NK Višići – NK Rama, stadion Čeari, Anel Puce (Mostar), Nedim Kozić (Mostar) i Srečko Skoko (Ljubuški),Zdenko Raguž (Čapljina)
Slobodna ekipa, NK Ljubuški .
Klis | : | Stolac |
Čapljina | : | Turbina |
Troglav 1918 | : | Brotnjo |
Međugorje | : | Kamešnica |
Sloga | : | Rama |
Višići | : | Neum |
Kruševo | : | Ljubuški |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Kruševo | 23 | 14 | 5 | 4 | 47 | |
2 | Ljubuški | 22 | 14 | 3 | 5 | 45 | |
3 | Brotnjo | 22 | 13 | 5 | 4 | 44 | |
4 | Međugorje | 22 | 11 | 4 | 7 | 37 | |
5 | Klis | 22 | 11 | 4 | 7 | 37 | |
6 | Troglav 1918 | 22 | 10 | 5 | 7 | 35 | |
7 | Sloga | 22 | 8 | 7 | 7 | 31 | |
8 | Turbina | 23 | 10 | 1 | 12 | 31 | |
9 | Višići | 23 | 9 | 3 | 11 | 30 | |
10 | Rama | 22 | 7 | 5 | 10 | 26 | |
11 | Neum | 22 | 7 | 4 | 11 | 25 | |
12 | Stolac | 22 | 7 | 3 | 12 | 24 | |
13 | Grude | 23 | 5 | 6 | 12 | 21 | |
14 | Kamešnica | 22 | 4 | 6 | 12 | 18 | |
15 | Čapljina | 22 | 3 | 7 | 12 | 16 |