Sloboda ubjedljiva protiv Borca: Tri gola maestralnog Danka Radića

Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova banka u 12.kolu Mtel:Prve lige Repeublike Srpske pobjedili su Borac iz Kozarske Dubice 4:0. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, a da su domaći napadači bili još malo precizniji Dubičani su se mogli kući vratiti sa punom mrežom golova.

Gosti iz Dubice drugo poluvrijeme odigrali mnogo bolje. I imali dvije prilike i dvije prečke polovinom drugogn poluvremena. Prvo je iz jedne polušanse Dejan Glišić dobro tukao , a lopta je pogodila vrh prečke. Uzvratio je Aleksandar Malbašiću, pet minuta kasnije. Iz slobodnog udarca dobro je šutirao, a lopta je pogodila prečku.

Fudbaleri Slobode Nova banka odigrali su prvo poluvrijeme maestralno, a blisato je brzonogi Danko Radić. Momak koji je postigao tri gola i bio neuhvatljiv za odbranu Borca. Zanimljivo je da Radić, prva dva gola postigao na gotovo identičan način, sjanim ulaskom  s desne strane i preczinim šutevima u deni ugao gola Matijaša.

Sloboda je povela u 11 minutu. Strijelac Radić, koji je driblingom izbacio dvojicu gostujući fudbalera i preciznim udarcem loptu smjetio u mrežu Matijaša. U 34 minutu 2:0 za domaći sastava, a strijelac opet Danko Radić. Dobru dijagonalu s lijeve strane poslao je Luis, a Radić, kao i kod prvog gola matira Matijaša.

Gosti su pokušalvali nešta da preokrenu u drugom poluvremenu, ali bez neke konkretne završnice. Osim onih šuteva Glišića i Malbašića, koji su završili na prečki. Otvoreniju igru gostiju fudbaleri Slobode, po izuzetno teškom terenu natopljenom vodom koriste za munjevite kontra napade.

U 63 minutu 3:0 za Slobodu, a mrežu ponovo trese Radić, koji jednu odbijenu loptu šalje u mrežu. Tačku na pobjedu domaćeg sastava stavlja Vasilije Jotić u 70. minutu. Loptu iz kornera odlično je ubacio Milan Nenad, a Jotić na prvoj stativi glavom loptu šalje u mrežu Matijaša.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Marako Tešić, zadovoljan je igrom i važnom pobjedom svoje ekipe.

- Čestitam svojim fudbalerima na pobjedi i dobroj igri. Dobro smo otvorili utakmicu i u prvom poluvrememu postigli dva gola. Drugo poluvijeme smo se „spustili“ malo niže , da gosti izađu malo više iz odbrambene zone. A da mi m,ožemo da tražimo svoje šanse u praznom prostoru. Srpljivo smo čekali šnsu i i iskoristili. Želim da i jednimpj i drugj ekipi častitamo na fer i korektnoj igri, jer su uslovi za igru bili teški. U narednom kolu očekuje nas težak, ali i lijep  meč sa Radnikom u Bjeljini. Igrom protiv odličn ekpe koja se bori za titulu. U nerboj sedmici treb da se dobro oporvimo od ovoga meča. Za meču Bjeljini imaćemo kadrovskih prblema zbog žutih kartona. Ali pokušećemo da pripremimo što bolje ekipu i da se u što boljem svijetlu predstavimo u Bjeljini rekao je Tešić.

Momak koji je svojom igrom i golovima, razgalo stotinjak najvajtrenijih navijača Slobode, koji su po „pasijem vrmenu“ pratili meč na „Lukama „ je Danko Radić.

- Bila je to teška utakmica, po teškom terenu. Ali srećni smo što smo pobjedili i sovojilin tri važana boda. Koji su nam pomogli da malo odmaknemo od te opasne zone. I da uplovimo u mirne vode. I vidi se da ekipa napreduje svaki dan i iz utakmice u utakmicu. Mislimd a smo na dobrom nivovu i da nastvaimo samo ovako. I ond aće sve bioti dobro- kaže Radić.

Pomoćni trener Borca Vladimir Damjanić, vidno je bio razočaran visokim porazom svoje ekipe.

Čestitke ekipi Slobode  na pobjedi. Možda i pomalo previsokoj. S obzrom na sve prikazano na terenu. Slobo smo ušli u meč i prmili smo dva jeftina gola. U drugom poluvremeu u prvih dvadeset minuta smo se vratili u meč i imali incijativu. Stvrili smo par izglednih prilika.Imali dvije prečke, nije lopta ušla u gol.Stigla nas je kazna i primili smo još dva gola- kaže Damjanić.

Sloboda 1 : 1 Radnik
Željezničar 1 : 0 Ljubić
Sutjeska 0 : 0 Velež
Omarska : Romanija
Famos 2 : 0 Rudar Prijedor
BSK 1 : 2 Slavija
Laktaši 3 : 0 Modriča
Leotar 3 : 0 Kozara