Gostujući trijumf Trebinjaca: Leotar slavio u Istočnom Sarajevu

Foto/ SLAVIJA Info

Košarkaši Leotara su u trećem kolu prvenstva BiH savladali Slaviju u Istočnom Sarajevu 85:80.

Slavija dobro ulazi u meč, sa dobrom energijom i odbranom, značajno boljom nego u prva dva meča kada su doživjeli ubjedljive poraze od Bosne i Slobode.

Inspirisan za igru bio je David Maran, koji je nalazio pukotine kroz odbranu Trebinjaca. Leotar prilično slabo koristi male faulove, pa dva puta odmah šalju na liniju penala domaće košarkaše, a slobodna bacanja su domaći igrači odlično izvodili u prvom poluvremenu i držali stoodstotni učinak.

Nije imao Leotar unutrašnju igru gotovo nikako, Slavija je dobro čuvala obruč, ali je zato šut izvrsno služio goste, pa sa vezanim trojkama u četiri napada, po dvije Bože Đurasovića i Marka Rikala uspjevaju da okrenu rezultat u svoju korist. Nastavio je šut i dalje da služi ekipu Marka Ičelića kroz prvo poluvrijeme, te je prednost između jedan i sedam razlike na strani gostiju.

Ono što je bila pohvalno u defanzivi Sokolova je racionalna odbrana. Nisu pravili bespotrebne faulove kojima bi slali goste na liniju penala, već su ih jako dobro rasporedili kroz poluvrijeme, tako da je samo jednom Glogovac išao na dodatno slobodno bacanje.

Drugi dio druge četvrtine apsolutno pripada Slaviji, koja je zaključala svoj koš i prvo serijom 6:0 preokreće rezultat u svoju korist 34:32. Milidragović trojkom vraća prednost Leotaru, pa Rade Petrić zove tajmaut iz kojeg Slavija pravi novih 6:0 za 41:35, što sada tjera Marka Ičelića da on zove tajmaut.

On je samo trenutno dao rezultat, a Slavija do kraja poluvremena trojkama Henrija Tanksleya i Kristijana Krunića sa zvukom sirene dolazi do maksimalnih +11, 52:41.

Leotar izvrsnom serijom na startu 3/4 od 12:0 uspjeva da preokrene rezultat u svoju korist. Kratko ga je Slavija vratila u svoju korist, ali Leotar nije više uspio da ga ispusti. Imali su tri do sedam poena razlike i uspjevali su da drže konce igre u svojim rukama. Ono što je osim raznovrsne napadačke igre Trebinjaca u 3/4 i slabe igre Slavije obilježilo treći period igre je zaista loše suđenje Ernada Karovića, Gorana Stojančevića i Esada Pelje, koji su uspjeli okrenuti gotovo sve u dvorani protiv sebe. Ponašali su se kao da se po prvi put sreću sa košarkaškom loptom u životu, a ne da se radi o međunarodnim sudijama sa dovoljno iskustva.Onda im je počelo smetati i dobacivanje sa tribina, pa su tražili da publika prestane da dobacuje i da se ponaša kao u pozorištu.  Potpuno su pogubili konce igre iz svojih ruku, donosili odluke na štetu obje ekipe, a Slaviu uveli u popriličan problem sa ličnim greškama.

Na kraju, ipak drama. Poslije tri uzastopna faula u napadu koja sviraju na obje strane, poništene trojke Slaviji, Sokolovi uspjevaju da dođu na posjed razlike, Leotar ima posljednji napad, Milidragović promašuje trojku, ali na ofanzivnom skoku je Stefan Glogovac i praktično tako donosi trijumf svojoj ekipi.

Najefikasniji u ekipi Leotara bio je Dejan Šakotić sa 19 poena, a 17 je ubacio Nemanja Milidragović.  Kod Slavije, David Maran je ubacio 22 poena, ali je zastao u drugom poluvremenu, dok je Aleksandar Ilić brojao do 19.

SLAVIJA – LEOTAR 80:85 (21:22, 31:19, 11:28, 17:16)