Drugi poraz Tuzlaka

NK Čelik je ostvario pobjedu u derbiju 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine protiv ekipe FK Sloboda sa 1:0.

Derbi starih rivala je nažalost ostao uskraćen za veći broj publike zbog ogromnih padavina koje su pogodile Zenicu.

Na početku utakmice u 16. minuti utakmice pokušao je Anes Mašić, ali je Muminović dobro odbranio i ostalo je 0:0.

U 26. minuti utakmice velika šansa na drugoj strani za Dilavera, ali je i Durmo kao Muminović bio siguran i sačuvao svoju mrežu. Do kraja prvog poluvremena više prilika nije bilo.

U nastavku utakmice oba trenera su pokušali da promjenama donesu bolju igru svoje ekipe, ali pogodaka nije bilo sve do samog finiša susreta.

U 90. minuti utakmice Čelik je stigao do vodstva nakon ogromne greške Hasanbegovića, a to je iskoristio Međuseljac i pogodio nakon asistencije Mašića.

Čelik – Sloboda 1:0

Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 3500. Sudije: Armin Kukić (Bugojno) [Glavni], Adnan Ibrahimović (Brčko) [Pomoćnik], Almir Huskić (Bugojno) [Pomoćnik], Strijelci: Ali Međuseljac 90', [Čelik (Zenica)]; Žuti kartoni: Selim Žuna 59', Mahir Mehić 68', Ali Međuseljac 75', Adi Durmo 90', Amer Hodžić 45', [Čelik (Zenica)]; Adis Hadžanović 61', Tarik Kapetanović 45', [Sloboda (Tuzla)];

Čelik: Adi Durmo (G) , Faris Bajramović (79. Davud Arnautović), Mahir Mehić (74. Talha Tabaković), Edin Durmiš , Aladin Isaković (K) , Emir Karalić (46. Selim Žuna), Anes Mašić , Amer Hodžić , Adin Begić , Kenan Šarić (74. Ali Međuseljac), Dženan Smajić

Sloboda: Azir Muminović (G) , Harun H.beganović , Nermin Mujkić , Said Husejinović (K) (63. Luka Merdović), Haris Dilaver (63. Dino Kalesić), Kenan Delić (85. Sanjin Lelić), Alen Kurtalić , Muharem Čivić (63. Kenan Dervišagić), Tarik Kapetanović , Eldin Hasanbegović , Adis Hadžanović