Stjepić donio pobjedu juniorima Slavije, poraz kadeta

Omladinci Slavije su u 13. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar 1" ostvarili polovičan učinak na gostovanju kod komšija na Grbavici.

Juniori Slavije su upisali pobjedu od 1:0 protiv Željezničara, a jedini gol na meču postigao je Lazar Stjepić već u 13. minuti.

Kadeti su doživjeli poraz 3:2 u meču punom preokreta. Tarik Kovač je doveo Plave u vodstvo već u petoj minuti, a onda Sokolovi preokreću golovima Đorđa Kujače i Marka Đurića.

Ipak, brzo se Željezničar vraća golom Alija Žmirića, da bi potpuni preokret u drugom poluvremenu režirao Dall Babić.

Strijelci: 0:1 Stjepić 13
Žuti kartoni: Mutapčić (Željezničar), Lubura (Slavija)

ŽELJEZNIČAR: Karup, Bucalović, Kulovac, Ćosović, Džebo,Mutapčić (od 72. Kulović), Bavrka, Kreho (od 46. Grabovica), Gušić, Gagula (od 7. Alić (od 35. Bahtijarević), Ferhatović

SLAVIJA: Vlačo, Taušan, Pušara, Maksić, Stjepić, Koprivica, Furtula, Ristić, Forcan (od 48. Tanić (od 87. Stupar), Elez (od 83. Trifković), Lubura

ŽELJEZNIČAR - SLAVIJA 3:2 (2:2)
Sudija: Jasmin Beća (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Kovač 5, 1:1 Kujača 10, 1:2 Đurić 19, 2:2 Žmirić 25p, 3:2 Babić 59
Žuti kartoni: Grbić, Slanjaković, Pervan (Željezničar), Kokot (Slavija)

ŽELJEZNIČAR: Salijević, Gavrilović (od 8. Delić), Rahić, VIšnjić, Babić (od 76. Mišović), Grbić (od 83. Hadžidedić), Karić (od 65. Pervan), Slanjankić, Kovač, Sijerčić

SLAVIJA: Kužet, Lale, Đurić (od 85. Popović), Kujača, Erbez, Andrić (od 79. Nedić), Babalj (od 67. Senić), Trapara (od 79. Milidrag), Županc (od 85. Grebenar), Kokot, Tešanović (od 85. Macanović)

Stupčanica : Sutjeska
Sarajevo : Rudar
Slavija : Ilijaš
SAŠK Napredak : Baton
UNIS : Famos (H)