facebook sharing button
twitter sharing button
viber sharing button
whatsapp sharing button

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Crvene zvezde rezultatom 88:86 u meču petog kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksa Avramović sa 14 poena. U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Džoel Bolomboj sa 16 poena.

Košarkaši crno-belih posle pet kola imaju dve pobede i tri poraza, dok je Crvena zvezda ostvarila jedan trijumf uz četiri neuspeha.

Crveno-beli će u narednom kolu Evrolige drugog novembra na svom terenu dočekati Bajern, dok će Parni valjak dan kasnije gostovati Baskoniji.

Partizan i Crvena zvezda će u ponedeljak igrati u petom kolu regionalne ABA lige, a domaćini će ponovo biti crno-beli.

Partizan je odlično otvorio meč i na startu je došao do dvocifrene prednosti (10:0). Crveno-beli prvi koš su dali u 4. minutu kada je Teodosić asistirao Bolomboju. No, crno-beli su nastavili sa sjajnom igrom i u 7. minutu vodili su 17:2 (Kaminski je u tom momentu imao već devet poena i tri skoka). No, do kraja kvartala razigrao se Hanga (šest poena), ispratili su ga Teodosić Dos Santos, pa je nakon 10 minuta rezultat bio 22:13.

Gosti su sjajno počeli drugi kvartal, napravili su seriju 10:4 i u 13. minutu Partizan je vodio 26:23, te je Obradović bio primoran da traži tajm-aut. Do kraja četvrtine gledali smo ravnopravnu borbu. Tačku na poluvreme stavio je Anđušić trojkom u poslednjoj sekundi, ali ona nije priznata, pa je posle 20 minuta rezultat bio 42:42.

Trojkom Nejpira na startu drugog poluvremena Zvezda je došla do prvog vođstva (45:42). U 24. minutu gosti su bili na plus 6 nakon trojke Hange (52:46). U 26. minutu imala je Zvezda plus 9 posle trojke Dos Santosa (57:48), da bi nakon njegove druge trojke crveno-beli imali i dvocifrenu prednost (60:50). Nije tu stala Zvezda, u 28. minutu viđena je nova trojka (Giedraitis) i 12 poena viška (65:53), a to je ujedno bio i poslednji koš u trećem kvartalu.

Na startu poslednje četvrtine Dos Santos je pogodio za plus 13, a onda je na scenu stupio Aleksa Avramović i Partizan je nakon drame slavio.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 33:21)

Beograd – Dvorana: „Štark arena“. Gledalaca: -. Sudije: Perez, Vilius i Pirandi.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13 (4 as, 3 sk), Avramović 14, Koprivica, Panter 8 (7 izg. lopti), Smailagić 9, Jaramaz 12, Naneli 7, Trifunović, Anđušić 5, Doužer 9 (4 sk), Kaminski 11 (5 sk).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 9 (6 as, 4 sk), Hanga 11 (4 sk), Davidovac 2, Mitrović 8 (8 sk), Simonović, Nejpir 14 (4 as), Tobi 7, Bolomboj 16, Ilić, Giedraitis 8, Dos Santos 11 (5 as).