Lauš ugasio Plamen i učvrstio tron

OFK Lauš je u Banjaluci, u okviru derbija 10. kola Regionalne lige Republike Srpske, grupa zapada savladao Plamen iz Donjeg Vodičeva kod Novog Grada rezultatom 3:1.

Poveli su Banjalučani golom Bojana Cunjka u 26. minutu, da bi šest minuta kasnije Miodrag Babić izjednačio rezultat i nerešenim ishodom se otišlo na odmor. U nastavku zablistao je kapiten domaćina Aleksandar Prtija sa dva pogotka i statusom igrača utakmice. Prvo je u 54. minutu doveo svoj tim u novo vođstvo, a tri minuta kasnije realizovao je i jedanaesterac za konačnih 3:1. Do kraja susreta nisu se više mreže tresle, iako je bilo šansi na obje strane.

OFK Lauš – Plamen    3:1 (1:1)

Stadion: OFK Lauša u Banjaluci. Gledalaca: 40. Sudija: Milomir Novaković (Prijedor). Strijelci: 1:0 Cunjak (26), 1:1 Babić (32), 2:1 Prtija (54), 3:1 Prtija (57 - penal). Žuti kartoni: Cunjak, Latinović  (OFK Lauš), Stupar, Graonić (Plamen).
OFK LAUŠ: Ratković, Jeličić, Papić, Lakić, Latinović (od 69. Kremenović), Galić (od 84. Tamburić), Miljković (od 84. Novaković), Prtija, Cunjak, Stojičić, Vrućinić.
PLAMEN: Dragaš, Čulić, Stupar, Antonić, Jandrić, Jakovljević (od 66. Gligić), Kovačević, Stošljević (od 75. Vuković), Jovanić, Babić, Graonić.

Krajina 0 : 0 13 Skojevki
Budućnost 6 : 1 Karanovac
Kozara 3 : 0 Sloga
Polet Krajišnik 3 : 3 Bratstvo (Kozarac)
Plamen 1 : 1 Mladost
Sloga DIPO 3 : 2 Lijevče