Partizan opet bolji od Zvezde

Partizan je, nakon trijumfa u Evroligi, savladao Crvenu zvezdu i u ABA ligi.

Zvezda je bolje ušla u meč, u sedmom minutu nakon trojke Giedraitisa imala je 10 poena viška (21:11), ali crno-beli su uspeli da istope prednost gostiju i u drugom kvartalu da dođu do dvocifrene prednosti (47:36 nakon trojke Doužera). Partizan je bio bolji u  prvom delu trećeg kvartala, imali su crno-beli i plus 19 (66:47), ali su gosti pred kraj četvrtine uspeli da se vrate u igru i istope prednost domaćih. Poslednji kvartal doneo nam je ujednačenu igru i rutinsko privođenje meča kraju.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:24)

Beograd – Dvorana: „Štark arena“. Gledalaca: 20.007. Sudije: Boltauzer, Hordov, Nikolić.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 15 (6 as), Koprivica, Smailagić 8, Jaramaz 6, Naneli 5, Trifunović 6, Anđušić 11, Doužer 12 (8 as, 4 sk), Kaminski 22.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 10, Davidovac 7, Mitrović 12 (5 sk), Simonović, Nejpir 23 (8 as), Tobi 5 (5 sk), Bolomboj 10, Ilić, Giedraitis 13 (6 sk), Kuzmić, Dos Santos 7.

Cedevita Olimpija 102 : 93 SC Derby
Borac Mozzart 64 : 70 Igokea m:tel
FMP Soccerbet 84 : 66 Split
Partizan Mozzart Bet 98 : 87 Crvena zvezda Meridianbet
Budućnost VOLI 73 : 71 Mega MIS
Zadar 91 : 64 Cibona