Madar ''pogurao'' Partizan do trijumfa

Partizan - Fenerbahče

Košarkaši Partizan pobedili su Fenerbačhe sa 85:84 u meču 7. kola Evrolige!

Turski tim vodio je sa čak 15 razlike, ali su crno-beli čudesnim preokretom došli do velike pobede na krilima 20.000 navijača u Areni.

Fener je imao dva ključna šuta: Prvo je Madar promašio trojku na 15 sekundi pre kraja, a zatim je i sa zvukom sirene promašio Dorsi.

Kakva je to samo bila drama, a pre toga...

Dva totalno drugačija poluvremena Partizana videli smo na ovom meču. Prvo - katastofalno i drugo - fantastično.

Primiti 56 poena za poluvreme je nedopustivo (47:56). Istina, Fener je veoma, veoma dobar, ali crno-beli su morali daleko čvršće. Na kraju, razlika je i "dobra", ako se uzme u obzir sve ono što smo videli u prvih 20 minuta. Očekivala se reakcija srpskog kluba i do nje je došlo.

Možemo samo da zamislimo šta je Obradović imao da kaže igračima zbog defanzive. U trećoj četvrtini sve je prštalo u odbrani srpskog kluba! Uostalom, primili su samo 13 poena za tih 10 minuta. Istina nije to bilo propraćeno i isto tako dobrim napadom, ali razlika je konstatno padala.

Fantastični Kaminski i Anđušić blistali su u drugom poluvremenu! Okrenuo je Partizan potpuno rezultat u 36. minutu posle serije od pet poena u režiji Kaminskog. Na semaforu je stajalo 79:78. A, onda je usledio neverovatan momenat Ponitka je promašio čist zicer! Bio je samo ispod obruča, ali nije uspeo da pogodi... Vilbekin je to kaznio sa četiri vezana poena i prednost je ponovo bila na strani gostiju.

Usledio je dramatičan finiš - Smailagić je zakucavanjem na 35 sekundi do kraja ponovo doneo prednost Partizanu!

Madar je promašio šut za tri poena na 15 sekundi pre kraja... A, onda totalna drama. Kaminski gubi loptu pet sekundi pre kraja, ali Fener ne uspeva da pogodi trojku sa zvukom sirene.