Sloga poražena od Borca

Rukometaši Sloge poraženi su u srpskom derbiju od ekipe Borca M:tel iz Banja Luke rezultatom 29:33. Rukometaši iz Banja Luke vodili su cijelim tokom meča, domaći su u nekoliko navrata prilazili na dva gola zaostatka ali niu uspjeli da načine preokret.
Sloga je samo jednom vodila i to ba samom početku tačnije u 5.minutu 2:1. Gosti brzom i efikasnom igrom serijom 4:0 prelaze u vođstvo 5:2. Dojučerašnji slogin igrač iz koje je upravo prešao u redove Borca i sa tri gola u nizu donosi Borcu povećanje vođstva 7:3. U 20.minutu Banjalučani imaju sedam golova viška 12:5. Sloga zatim pravi seriju 3:0 i smanjuje rezultat na 8:12 (22.minut). Gosti odbijaju nalet domaćih i povećavaju vođstvo 14:8. Sloga je do odlaska uspjela da smanji rezultat na 12:16.

Drugo poluvrijeme Sloga bolje otvara serijom 3:1 stiže do dva gola minusa 15:17. Drugo poluvrijeme je uglavnom proteklo u egal igri i gol za gol. U 46.minutuBorac je imao pet golova viša 25:20. Deset minuta prije kraja sa serijom 4:1 Dobojlije ponovo prilaze na dva gola zaostatka 24:26. Imali su nekoliko napada da potpuno dođu do egala ali u tome ih je uglavnom sprečavao iskusni golman Borca Nebojša Grahovac. U 54.minutu ponovo izabranici Irfana Smajlagića odlaze ponovo na plus četiri 29:25. Mirno su priveli utakmicu kraju i slavili pobjedu 33:29.
Najzaslužniji za pobjedu uz pomenutog Grahovca koji je sakupio 13 odbrana, bili su Vladan Đurđević sa 14 golova, šest golova postigao je Bjeloruski internacionalac Andrei Klimavets. U redovima Sloge golman Milutin Bogdanović odbranio je 11 šuteva gostiju. Najefikasniji su bili Dušan Miličević sa 9 i Stanko Stanković sa šest golova.

SLOGA - BORAC M:TEL 29:33(12:16)

Dvorana: OŠ"Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 100. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Predrag Dejanović (Prijedor). Sedmerci: Sloga 2(1), Borac M:tel 2(1). Isključenja: Sloga 6, Borac M:tel 10 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović (11 odbrana, sedmerac), Mihailo Ristić 4(1), Radomir Stojanović 1, Jovan Todorović, Stanko Stanković 6, Vladan Marković, Bojan Tulendić 5, Mario Ćulum, Dario Đenadija, Ilija Krajina, Dušan Miličević 9, Rajko Maričić 2, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić 2, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
BORAC M:TEL: Nebojša Grahovac (13 odbrana, sedmerac), Nikola Ivanović, Filip Stojanović, Vladan Đurđević 14(1), Amir Muhović, Rade Rađenović, Ognjen Kalamanda, Nikša Petrović 2, Arsenije Bubić, Miloš Nježić 3, Vladislav Zalevskji 4, Nedim Hadžić 2, Nikola Malivojević 1, Jan Sivka 1, Slađn Subotić (3 odbrane), Andrei Klimavets 6. Trener: Irfan Smajlagić.

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač : Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina