Mlada selekcija BiH porazila Kipar

Mlada selekcija BiH

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je danas na Kipru gdje je odigrala utakmicu 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (1:2)

Izabranici Igora Jankovića nisu najbolje otvorili meč. Već u 17. minuti bilo je 1:0 za Kipar. Nekoliko igrača u odbrani je "ispalo", što je iskoristio Okas i zatresao mrežu bh reprezentacije. Mogli su domaći do kraja prvog poluvremena "podebljati" vodstvo, no Šahinović je bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo bolju igra mladih Zmajeva. Sve je krunisano pogotkom u 57. minuti. Sučić je sjajno uposlio Kulašina kojem nije bilo teško pogoditi za 1:1.

U 71. i 73. minuti dvije velike šanse za Kipar, no oba puta je sjajno intervenisao golman  reprezentacije, Muhamed Šahinović. Nakon promašaja Kiprana stigla je kazna. U 79. miunti fenomenalan pogodao postigao je rezervista Sabljić. Pokušali su domaći do kraja stići do poravnanja, no ostalo je konačnih 2:1 u korist naše reprezentacije.

Ova pobjeda ujedno je donijela i prva tri boda BiH u ovom ciklusu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kipar: Kitos, Antoniu, Kristodulu, Venizelos, Kostis, Okas, Vrontis, Sacias, Andreou, Sava, Foti

Bosna i Hercegovina: Šahinović, Šuta, Mujkić, Muharemović, Omerović, Sučić, Stajić, Čavić, Kulašin, Šošić, Bristrić