Četvrti uzastopni poraz Borca

Orlovik je u zaostalom meču 7. kola prvenstva Bosne i Hercegovine savladao na svom parketu Borca 81:73.

Prva četvrtina protiče u egal košarci i niti jedna ekipa ne uspjeva da ode na više od tri poena razlike. Igralo se tvrdo, na mali broj poena, pa je na tri i po minute do kraja dionice rezultat 12:9 za Borac. Tada Orlovik veže seriju 8:0 i prvi put pravi +5, 17:12, da bi Borac prekinuo post od tri minute bez poena preko Radoša Šešlije i na pauzu se odlazi pri rezultatu 17:14.

U drugoj četvrtini Orlovik kontroliše utakmicu, pa imaju i +12 poslije poena Mehića, 33:21. Ali, malo po malo i sa dvije vezane trojke Vuka Boškovića i Amsala Delalića Borac dolazi na -2, 39:37, da bi Orlovik meč priveo poluvrijeme kraju sa +5 trojkom Emira Preldžića prije sirene.

U 3/4 nastavlja Orlovik da drži prednost u svojim rukama, pa opet odlaze na dvocifrenu prednost, ali tim Zorana Kašćelana se ne da i pred posljednju dionicu je rezultat 62:55.

Vratili su se gosti u potpuni egal, prišli na posjed razlike, ali onda ne koriste nekoliko napada, promašuju slobodna bacanja i završnica pripada apsolutno Promu koji lomi utakmicu i dobija meč 81:73.

Najefikasniji u ekipi Orlovika bio je Emir Preldžić sa 23 poena i 11 skokova. Uz njega, Ramo Rizvić je ubacio 16, Anes Podajak 13, a Amar Mehić 12, uz devet skokova. Kod Borca, Amsal Delalić je postigao 24 poena, a Boris Dragojević 17.