Sloga savladala Čapljinu

Rukometaši Sloge teže nego što se očekivalo savladali su na gostovanju u Čapljini istoimenog domaćina rezultatom 24:22. Domaći tim je i dalje fenjeraš na tabeli bez ijednog osvojenog boda.
U 17.minutu Čapljina je imala tri gol prednosti 8:5. Dva minuta kasnije održavali su istu razliku 10:7. A onda Dobjlije serijom 3:0 stižu do izjednačenja 10:10. U 26.minutu Sloga prelazi u vođstvo 12:11. Na odmor gosti odlaze s golom prednosti 14:13. Drugo poluvrijeme Sloga otvara sa dva gola u nizu za povećanje prednosti 16:13. U toku je bio 42.minut kada je Dobojski tim imao vođstvo 18:16. Čapljinci se ne predaju i ubrzo stižu do poravnanja 18:18. U 48.minutu rezultat na semaforu glasio je 20:20. A onda domaći punih 11 minuta igrali su bez postignutog gola. Taj period Sloga je iskoristila postigavši četiri gola u seriji za 24:20. Čime su uspjeli prelomiti utakmicu u svoju korist. U posljednjem minutu Čapljina sa dva postignuta gola uspjela je samo umanjiti poraz 22:24.
Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Bojan Tulendić sa 6, te Radomir Stojanović i Stanko Stanković sa po 5 golova. Kod domaćih najefikasniji su bili Nikola Bartolović sa 5 i Martin Butigan sa 4 gola. Sloga u narednom kolu dočekuje aktuelnog šampiona ekipu Izviđača iz Ljubuškog.

ČAPLJINA - SLOGA 22:24 (13:14)

Dvorana: OŠD u Čapljini. Gledalaca: 300. Sudije: Ajla i Naida Ćatić (obje iz Sarajeva). Delegat: Slaven Tomić (Ljubuški). Sedmerci: Čapljina 6(5), Sloga 2(2). Isključenja: Čapljina 4, Sloga 6 minuta.

ČAPLJINA: Fran Majić, Filip Bebek, Smiljan Kolovrat 2, Fran Pavlović, Martin Butigan 4, Lovro Krešić 2, Marko Ćubela, Goran Lasta, Karlo Kozarić 3(3), Josip Buntić, Matej Vasilj 1, Bruno Dragićević 3, Nikola Bartolović 5(2), Zdravko Pažin 2, Stjepan Ljubić, Mario Sesar. Trener: Luka Dragićević.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Đorđe Ristić, Radomir Stojanović 5(2), Jovan Todorović 1, Stanko Stanković 5, Vladan Marković 1, Bojan Tulendić 6, Mario Ćulum, Dario Đenadija 2, Ilija Krajina, Dušan Miličević 3, Rajko Maričić 1, Danilo Ristić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde