Bijeljina odnijela bodove iz Istočnog Sarajeva

Rukometaši Bijeljine su u 10. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju u Istočnom Sarajevu 34:30 i stigli do prve gostujuće pobjede u sezoni, pete ukupno.

Bijeljinci dobro ulaze u meč, pa Borislav Mizdrak vrlo brzo na 5:3 zove timeout koji okreće utakmicu na stranu Sokolova i domaća ekipa prelazi u vodstvo. Uspjeli su da naprave razliku, razdrmaju se, pa i gosti zovu timeout kako bi stabilizovali ekipu.

Poluvrijeme protiče u brzom ritmu i dobre odbrane dvojice golmana, a na kraju se odlazi na poluvrijeme sa +1 za Bijeljince.

Iako domaći golman Maksimilijan Gajović otvara drugo poluvrijeme sa dvije intervencije i unosi energiju u igru Slavije, gosti su ipak ti koji diktiraju tempo utakmice i u drugom poluvremenu prave razliku koju znaju sačuvati i ostvariti pobjedu. Slaviji je nedostajalo iskustva, ali i snage da se suprotstavi u ključnim momentima gostima iz Bijeljine, te su doživjeli šesti poraz u sezoni.

Bijeljince je do pobjede nosio odlični, nepogriješivi, Siniša Purić, strijelac 12 golova. Kada je trebalo povukao je i Dejan Latinović, utakmicu je završio sa osam pogodaka, dok je Vladimir Janković upisao 14 odbrana na golu. Treba pomenuti i Davida Ostojića, koji je skinuo dva sedmerca. Slavija je imala raspoloženog golmana Maksimilijana Gajovića sa 18 uspješnih intervencija, a u napadu Nemanja Pavlović i Igor Beribaka su postigli po šest golova.

SLAVIJA - BIJELJINA 30:34 (16:17)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 150
Sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan
Sedmerci: Slavija 5(3), Bijeljina 5(5)
Isključenja: Slavija 4 minute, BIjeljina 12 minuta

SLAVIJA: Gajović 18 odbrana, Kovačević, Ostojić 1, BLagojević 2, BOzalo 5, Pavlović 6, Došo, Ždrale 5, Moćić 1, Šešlija, Lazarević 4, Beribaka 6, Todorović, Crnogorac

BIJELJINA: Janković 14 odbrana, Ostojić  3 odbrane (2 sedm), Žuža 4, L. Vejnović, Stevanović, Marković 4, Milić, Mehmedović, Latinović 8, Živanović 4, Purić 12, Marinković 2, J. Vejnović

Višegrad - HED : ORK Borac
Kotor Varoš : Sloga
Mladost 28 : 22 Derventa
Bijeljina : Kozara (G)
Slavija : ORK BL