Slavija igra loše i to se ne mijenja: Mladost slavila u Istočnom Sarajevu

Košarkaši Mladost iz Mrkonjić Grada savladali su večeras u Istočnom Sarajevu Slaviju 83:75 u utakmici 9. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Dobro se Slavija uvela u meč, prije svega unutrašnjom igrom, a kada je Henri Tenksli poentirao za 11:5 odmah je trene gostiju Goran Sladojević zvao timeout. Prošle su tek dvije i po minute igre, ali mu se nije svidjelo kako njegova ekipa izgleda i kako jeftino prima koševe.

Daje im on rezultat, Slaviju ostavljaju zaključanu tri minute bez poena, ali istovremeno ni oni nisu previše raspoloženi u napadu, pa u tom periodu postižu samo četiri poena za smanjenje. Finiš četvrtine pripada Sokolovima, trojke Marana, Ilića i Trunića dižu ekipu, te na prvu obaveznu pauzu nose lijepih +9, 23:14.

Sve ono lijepo što su radili tokom prvih 10 minuta Sokolovi su počeli da prosipaju u drugoj četvrtini, kada se Mladost u potpunosti vraća u egal, ali ne uspjevaju da prevedu utakmicu na svoju stranu. Do izjednačenja dolaze na polovini dionice kada Orhan Špago pogađa trojku, a do prvog vodstva na minut i po do kraja kada Lazar Đurović poentira za 38:37. Stečenu prednost povećavaju, pa na poluvrijeme Mladost nosi 44:40.

Energija domaćih ni u ¾ nije bila na zadovoljavajućem nivou, ali utakmica protiče u potpunom egalu. Niti jedni, niti drugi nisu ponudili nešto vrijedno odlijepljivanja na neku pristojniju razliku, da bi trojkom Đorđa Aleksića sa zvukom sirene vratili početnih +4 sa početka drugog poluvremena, 64:60.

Slavija odlično otvara posljednju dionicu, te zakucavanje Damjanovića, uz trojku Davida Marana tjera Gorana Sladojevića da poslije 60 sekundi zatraži tajmaut. Daje mu on rezultat, vraćaju se u vođstvo poslije dva vezana poentiranja, 68:65, pa minutu i po nakon tog tajmauta, odmah reakuje i Aleksandar Vržina tajmautom. Uspjeva Slavija da odbrani dva napada kvalitetno, ali ne i da pogodi. Ipak, trojka Henrija Tenkslija poslije tri minute bez poena daje život Slaviji i donosi novi egal, 68:68.

Sve što na momente iole dobro urade u meču Slavija prospe brzopletošću u napadu, pa u momentima kada im je odbrana dobro izgledala, žurili su sa šutevima na koš, promašivali, što su gosti znali da kazne i serijom 5:0 preko Stefana Milovanovića odu na +5, 75:70 i tjeraju Vržinu na novi timeout četiri minute do kraja. Ni on ne daje rezultata, Slavija je ponovo bez rješenja, a Lazar Đurović novom trojkom vodi Mrkonjićane na najvećih +8, 78:70, na nešto više od tri minute do kraja. Kada se na to dodaju grozna slobodna bacanja domaće ekipe, šest vezanih promašenih pri tome rezultatu (6/21 u utakmici u tom trenutku), uz ozbiljne napadačke limite koja ta ekipa definitivno ima rezultat je morao da istrpi. Lazar Đurović veže još jednu trojku za +11, 81:70 i već tada je bilo jasno da Sokolovi gube još jednu utakmicu, sedmu ove sezone.

Najefikasniji u Mladosti bio je Lazar Đurović sa 18 poena, a Harun Huseinspahić je ubacio 15. Kod Slavije, Darko Damjanović je brojao do 19 poena, a Diante Bah je ubacio 17.

Ono što svakako može da brine Slaviju je još jedna anemična utakmica, bez nekih ideja u napadu i skromnom odbranom. Sa takvim pristupom, jasno je, u elitnom rangu takmičenja nema šta da se traži, a to povrđuje i ovih već sedam poraza u devet utakmica.

OKK SLAVIJA – KK MLADOST 75:83 (23;14, 17:30, 20:20,15:19)