Haris Siljević doveo Izviđač do pobjede u Osječanima

Rukometaši asloge doživjeli su treći uzastopni poraz na "domaćem" terenu, poraženi su od aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine ekipe Izviđač Agram iz Ljubuškog rezultatom 23:30.
Skaute je do pobjede predvodio izvrsni golman Haris Suljević koji je sakupio 25 odbrana. Dobru rolu imao je njegov kolega na suprotnoj strani Milutin Bogdanović sa 18 odbrana od toga dva sedmerca. Dobojlije su u drugom poluvremenu postigle samo 9 golova.
Sloga je uspjela voditi samo na početku meča kada je imala prednost 2:1. U devetom minutu Izviđač serijom 3:0 dolazi u vođstvo 6:4. Održavali su tri gola viška sve do 23.minuta kada nakon tri gola u nizu Sliga stiže do izjednačenja 12:12. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 14:14.
Na startu drugog dijela igraju se čvrste odbrane a nesavladivi su bili čuvari mreže, posebno kod gostiju Suljević. Sloga je propustila nekoliko napada da povede. Punih šest minuta ni jedna ekipa nije uspjela postići gol. Rezultat na semaforu u 37.minutu stajao je 15:15. Kada ne iskoristiš svoje šanse slijedi kazna i Izviđač stiže do prednosti 17:15. U toku je bio 39.minut kada konačno gol ta Slogu postiže Stanko Stanković za 16:17. U tim momentima Izviđač iz sjajne odbrane i iz kontri postiže četiri gola uzastopno i dolazi do plus pet 21:16. U 54.minutu Sloga  smanjuje na 22:25. Bio je to posljednji trzaj i atom snage ne bi li uhvatili priključak. Na kraju pobjeda Izviđača 30:23.
Najefikasniji kod gostiju bili su Edvin Dželilović sa 7 i Ivano Pavlović sa 6 golova. U redovima Sloge Dušan Miličević je postigao 7, a pet golova dodao je Stanko Stanković.

SLOGA - IZVIĐAČ AGRAM 23:30 (14:14)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 1(0), Izviđač Agram 4(2). Isključenja: Sloga 10, Izviđač Agram 10 minuta. Crveni karton: Radomir Stojanović (Sloga) u 58.minutu.
SLOGA: Milutin Bogdanović (18 odbrana, 2 sedmerca), Mihailo Ristić, Radomir Stojanović 1, Jovan Todorović 1, Stanko Stanković 5, Vladan Marković, Bojan Tulendić 3, Mario Ćulum 2, Dario Đenadija 3, Đorđe Ristić, Dušan Miličević 7, Rajko Maričić, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić 1, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
IZVIĐAČ AGRAM: Marko Čuljak, Zvonimir Lukenda, Filip Odak 1, Aldin Sakić 3, Matej Ljubić 2, Edvin Dželilović 7(2), Zlatko Ševo, Matej Šimić 3, Luka Bubalo 3, Marijan Šaravanja 2, Aldin Alihodžić, Ivano Pavlović 6, Diano Ćeško 3, Petar Grbavac, Mile Lasić, Haris Suljević (25 odbrana, sedmerac). Trener: Toni Čolina.

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač : Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina