Gutović slaže Paljane: Veoma dobro izdanje Romanije protiv Željezničara

Amer Hiroš i Marko Radosavljević

Fudbaleri Željezničara su u pripremnoj utakmici savladali Romaniju na pomoćnom terenu sa vještačkom travom stadiona Grbavica 2:0.

Ako je utakmica protiv Famosa u subotu bila nagovještaj u kojem pravcu Romanija želi da ide, meč protiv Željezničara je definitivno potvrdio da je Romanija na dobrom putu i da to jeste pravac u kojem se treba ići kako bi se obezbijedio opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske. Tim Milana Gutovića odigrao je jako dobar meč protiv Željezničara, suprotstavio se premijerligašu, stvarao šanse, pa iako su na kraju poraženi, Milan Gutović zasigurno može da bude zadovoljan većim dijelom susreta.

Maksimalno ozbiljno je Romanija shvatila meč protiv tima sa Grbavice, pristupila mu kao da je u pitanju bitka za bodove i bez pardona su ulazili u duele. U jednom momentu je čak i trener Željezničara, Bruno Akrapović, "podigao glas" smatrajući da je to pregrubo za prijateljsku utakmicu. Ipak, to samo potvrđuje da su fudbaleri paljanskog prvoligaša željni igre, željni dokazivanja i željni da se izbore za poziciju u timu.

Milan Gutović je 70 minuta na terenu držao isti sastav, nepromijenjen u odnosu na prvu provjeru, pa su na teren istrčali: Milošević, Rizvanović, Kim, Kosorić, Dodig, Radosavljević, Babić, Vuković, Hodžić, Cicović i Simanić. Imali su oni svoje šanse, i to jako dobre, a treba pohvaliti i reakcije golmana Miloševića koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao i spasio gol.

Tek u finišu meča, kada je Milan Gutović promijenio kompletan tim, Željezničar uspjeva da stigne do golova i pobjede u ovom prijateljskom meču. Uveo je Gutović 11 novih igrača, uključujući i novajliju Luku Radovića, koji će proljeće provesti kao pozajmljen fudbaler Zvijezde 09. Pogotke je nagovijestio Samir Radovac koji ne pogađa iz odlične šanse u 76. minuti, ali dvije minute kasnije ipak dolazi gol. Andrija Drljo je asistent, a Edin Cocalić glavom pogađa za 1:0. Brzo nakon toga i drugi gol. Andrija Drljo je još jednom ubacio loptu, Marin Galić je spustio, a Nedim Mekić završava akciju za ispostaviće se konačnih 2:0.