Delfini porazili Japan

Vaterpolisti Srbije savladali su Japan sa 17:10 u utakmici prvog kola grupne faze prvenstva sveta.

Vaterpolisti Srbije upisali prvi trijumf na Svetskom prvenstvu

Vaterpolisti Srbije, reklo bi se očekivano, savladali su selekciju Japana u prvoj utakmici prvenstva sveta u Dohi.

Sledi dan pauze za srpske vaterpoliste, a potom i utakmica protiv Crne Gore.

Cilj Srbije na ovogodišnjem šampionatu sveta je plasman na Olimpijske igre. Prva prepreka na tom putu uspešno je preskočena uz neznatne oscilacije u igri.

Japan je otvorio duel veoma efikasno, nametnuo visok ritam igre i poveo rezultatom 3:1, međutim, pozicioni i smireni napadi Srbije rezultirali su izjednačenjem, a potom i preokretom u finišu prve četvrtine – 4:3.

Nastavak utakmice bio je ujednačen, Japan je na svaki primljeni gol reagovao postignutim i održavao gol zaostatka. Treća deonica utakmice bila je ključna za prevagu na strani Srbije.

"Delfini" su bili precizni u napadu i veoma smireni u defanzivi, premda bilo je nekoliko promašenih ofanzivnih akcija.

Poslednja četvrtina rutinski je završena, Srbija je čekala kraj meča, a Japan je bio izvan ritma koji izgubio na sredini treće deonice.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jakšić sa pet pogodaka.