Kup Bosne i Hercegovine: Sloga ostvarila plasman u četvrtfinale

Fudbaleri Sloge trijumfovali su protiv Igmana iz Konjica minimalcem 1:0 i plasirali se u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja Bosne i Hercegovine.
U prvom poluvremenu Sloga je imala terensku inicijativu sli bez izrazitih prilika. Sloga je držala loptu u svom posjedu i diktirala ritam. Gosti nisu imali nekih šansi da ugroze gol Sloge.
U 49.minutu odličan udarac Kvesića ali brani čuvar mreže Igmana, rezultat ostaje nepromijenjen. Tekao je 58.minut kada Miloš Nikolić šutira glavom preko gola. U sudijskoj nadoknadi nakon igranja rukom u kaznenom prostoru jednog igrača Igmana dosuđen je jedanaesterac za Slogu. Loptu na bijelu tačku postavio je Dejan Vidić šitirai pogodio za pobjedu Sloge 1:0 i time odveo svoj tim u letvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

SLOGA MERIDIAN - IGMAN 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Vidić u 90+6.minutu (iz jedanaesterca). Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 300. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina). Pomoćnici: Moamer Čaušević (Sarajevo) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Kontrolor: Rusmir Mrković (Sarajevo). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Bajrić, Mulalić trener, (Igman)
SLOGA MERIDIAN: Elvir Trako (od 90+2. Nemanja Šćekić), Miloš Nikolić (od 90+2. Siniša Dujaković), Fedor Predragović, Luka Božičković (od 71. Adnan Berbić), Zoran Karać (od 46.minuta Dejan Popara), Nikola Dujaković (od 83. Amar Tahrić), Milan Milanović, Josip Kvesić, Srđan Grabež, Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić
IGMAN: Aldin Ćeman, Anel Hebibović, Mirko Oremuš, Mersudin Ahmetović (od 64.minuta Mirsad Ramić), Filip Brekalo, Ivan Đorić, Aldin Mešić (od 85. Kenan Hebibović), Amer Dupovac, Adin Bajrić, Anel Pirić, Arman Džanković (od 85. Marko Čubrilo). Trener: Edis Mulalić

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman