Trnska lekcija prvoligašu

Sloboda MG - Sloga, Trn

Fudbaleri Sloge iz Trna, u prijateljskoj utakmici u Mrkonji Gradu pobijedili su 4:3 domaći sastav Sloboda Nova banka.

Pobjeda gostiju je zaslužena, jer su bili bolja ekipa. Očitali su lekciju Slobodnim „bebama“ iz borbeno sti i modernog igranja fudbala.

Istini za volju, domaći fudbaleri su na početku meča kod rezultata 1:0, prokockali tri, četiri stopostotne prilike za gol. Jednostavno sa tribina se stekao dojam da u domaćem sastavu nema igrač koji zna pogoditi gol. Dodali se tome i činjenica da je Sloboda nastupila bez pet prvotimaca: Danilovića, Vukovića, Nenada, Luisa i Radića dobija se kompletna slika nemoći domaćeg sastava u današnjem meču.

Gosti iz Trna, odlična i fizički dobro pripremljena ekipa. Sa tri dobra Brazilca: Rikardo, Brajano i Ivo.

U domaćem sastavu, mnogo je „škripalo“.

Stručnom štabu Sloboda Nova banka ostaje mnogo brige i dilema oko sastava ekipe pred početak šampionata.

Očekivati je da će se do početaka prvenstva 2.marta, kada u Mrkonjić Grad dolazi zahuktala ekipa Laktaša, mnogo toga povezati i bolje posložiti.

Domaći sastav došao je u vođstvo u 15. minuti, golom Babića.

Nakon lijepe akcije. Gosti su izjednačili u 35. minutu golom Rikarda.

Rikardo je bio strijelac i drugog gola za goste, a Jotić je u 48. minutu poravnao rezultat  na 2:2, na asistenciju Zekanovića.

Međutim, gosti se ne predaju i svoju dobru igru u 59. minutu krunišu trećim golom. Strijelac Jokanović.

U 83. miuti 4:2 za Slogu, a strijelac je Brajan.

On je loptu upućenu iz kornera glavom zakucao u mrežu Slobode, pored četvorice domaćih fudbalara.

Poraz Slobode desetak minuta prije kraja ublažio je Ognjen Soldat. Za konačnih Sloboda Nova banka-Sloga Trn 3:4.

Trener gostuju Predrag Majkić, po završetku meča bio je raspoložen za razgovor sa novinarima.

-Imali smo malo teži ulazak u utakmicu. Postojao je respekt prema prvoligašu nekih 15 minuta. Mogla je Sloboda da povede i sa dva gola razlike. Što bi za nas bila mnogo teža situacija. Pokazali smo dobar karakter, izjednačili, poveli i pobijedili. Neću da kažem da smo bili bolji, ali samo u svakom slučaju bili ravnopravan tim jednom stabilnom prvoligašu. Vjerujem da smo na pravom putu i možemo biti zadovoljni. Ne smijemo da poslije ove pobjede poletimo. Trebamo  nastavaiti vrijedno trenirati. Trenutno smo treći na tabeli, želimo da načinimo iskorak za još bolji plasman. Ako se neke stvari poslože i otvore, zašto ne i da napadnemo prvo mjesto. Želim da kažem da su nam ova trojica igrača iz Brazila donijeli novi kvalitet. Odlični su fudbaleri, lijepo vaspitani momci i veliki radnici - kažer strateg Trnjana Majkić.