Posušje srušilo Siti

Fudbaleri Tuzla sitija i Posušja danas su na stadionu Tušanj odmjerili snage u susretu 20. in lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:1

Iako su tokom današnjeg dana gotovo cijelu BiH zahvatile padavine, što je dovelo do otkazivanja utakmice na Barama u Čitluku između Širokog Brijega i Željezničara, novi teren stadiona Tušanj je u odličnom stanju dočekao obje ekipe.

Tako je ovaj susret bio od važnog rezultatskog značaja za obje ekipe, s obzirom na to da se nalaze u donjem dijelu tabele, te svaki bod, kako Tuzla sitiju, tako i Posušju, mnogo znači.

Meč na Tušnju su nešto bolje otvorili gostujući fudbaleri, držali su loptu u svom posjedu i više su boravili na polovini terena, koja je pripadala domaćim fudbalerima, ali pravu priliku nisu uspjeli stvoriti.

Nakon uvodnih 15 minuta, inicijativu su preuzeli igrači domaćeg tima, stvarali su dosta šansi ispred protivničkog gola, ali u fazi napada se nisu baš najbolje snalazili, pa tako nisu mogli doći ni do gola.

Međutim, u 37. minuti se u prilici našao Mehanović, ali je ispred njega dobro intervenisao protivnički golman, a onda su u 40. minuti ozbiljnu šansu stvorili igrači gostujućeg tima.

Vrgoć se našao u dobroj prilici, ali je sa 15 metara šutirao daleko od gola, tako da do kraja prvog dijela meča nije viđena niti jedna ozbiljna šansa, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugi dio meča je sjajno počeo za Posušje, s obzirom na to da je klub sa Mokrog doca u 58. minuti poveo sa 0:1.

Nakon centaršuta Lučića, Vrgoć je glavom pogodio protivničku mrežu, te je svojoj ekipi donio vodstvo.

Poslije toga šansi nije bilo sve do 70. minute, kada se u prilici za domaći sastav našao Mehanović, ali su gostujući fudbaleri ispred njega intervenisali u pravo vrijeme.

Igrala se 72. minuta, kada je ponovo Mehanović dobro šutirao sa 20 metara, njegov udarac je odbranio Galić, ali u nastavku akcije Garčević nije uspio uposliti Pantelića, koji je bio sam pred golom gostiju.

Šest minuta kasnije, Pavković je šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla iznad gola, pa je na taj način propala dobra prilika za njegov tim. Do kraja meča, tačnije u 89. minuti, viđena je još jedna dobra šansa za domaći sastav.

Bihorac je bio sam na sedam metara nakon kornera, šutirao je glavom, ali je njegov udarac Galić odlično odbranio, što je ujedno bila i posljednja ozbiljna šansa na meču, te je na kraju Posušje uspjelo odnijeti tri boda sa Tušnja.

Poslije pobjede na Tušnju, Posušje je dospjelo na šestu poziciju na ligaškoj tabeli i sada na svom kontu ima 26 osvojenih bodova, dok je Tuzla siti završila na desetoj poziciji sa 19 bodova.

U narednom kolu će klub sa Mokrog doca igrati susret protiv Veleža, dok će Tuzlaci na domaćem terenu dočekati Zvijezdu 09.

Tuzla siti -  Posušje 0:1 (Vrgoć 58‘).

Zvijezda 09 1 : 0 Sarajevo
Široki Brijeg 2 : 0 Željezničar
Zrinjski 5 : 0 Igman
GOŠK 2 : 4 Sloga
Velež 0 : 0 Borac
Tuzla City 0 : 1 Posušje