Rezervisti Posušja presudili Slogi

Fudbaleri Sloge nessrećno su primili gol u posljednjim sekundama nadoknade od 4 minuta i tako su poraženi u Posušju 2:3. Bio je to prvi meč četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Fudbaleri Sloge došli su vođstvo 1:0 golom Luke Božičkovića u 17.minutu. To je bio rezultat prvog poluvremena.
U nastavku domaći sa dva brza gola dolaze do preokreta 2:1. Prvo je mrežu Šćekića za 1:1 pogodio "rezervista" Karlo Kamenar, a četiri minuta takođe igrač sa klupe pistiže gol za 2:1, a riječ je o Leandru Petroviću. Sloga se nije predavala, Dejan Vidić nastavlja svoju odličnu formu i  golgetersku seriju za 2:2 u 70.minutu. U posljednjim trenucima sudijske nadoknade efektnim golom novi rezervista Andro Babić donosi Posušju pobjedu  3:2 (90+4.minut). Bio je to neodbranjiv efektan šut domaćeg fudbalera.

POSUŠJE - SLOGA MERIDIAN 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Božičković u 17, 1:1 Kamenar u 61, 2:1 Petrović u 65, 2:2 Vidić u 70, 3:2 Babić u 90+4.minutu. Stadion: "Mokri dolac". Gledalaca: 1500. Sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo). Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Dženan Milić (Sarajevo). Kontrolor: Alija Lizde (Mostar). Delegat: Oliver Glibo (Mostar). Žuti kartoni: Pavković, Lučić, Kamenar, Begić, Babić (Posušje), Grabež (Sloga Meridian)
POSUŠJE: Nikola Ilinčić, Branko Vrgoč, Arijan Brković (od 54. Leandro Petrović), Nikola Mandić (od 46.minuta Zvonimir Begić), Erik Žoao Da Silva Markeš (od 82. Andro Babić), Ivan Marić, Frane Maglica, Marko Hanuljak (od 46.minuta Karlo Kamenar), Dario Pavković (od 75. Vinko Rozić), Luka Lučić, Gabeijel Boban. Trener: Denis Ćorić.
SLOGA MERIDIAN: Nemanja Šćekić, Miloš Nikolić, Fedor Predragović (od 46.minuta Ajdin Redžić), Luka Božičković (od 90+2. Vasilije Perković), Dejan Popara (od 46.minuta Nikola Dujaković), Bojan Batar (od 64. Srđan Grabež), Srđan Mrzić (od 84. Franko Dadić), Milan Milanović, Josip Kvesić, Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman