Sloga porazila Vogošću

Rukometaši Sloge savladali su Vogošću rezultatom 27:22. Prije početka utakmice održan je minut ćutanja za tragično nastradalog Zorana Pantića koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći.
Sloga je odigrala dobru utakmicu cijelim tokom je bila bolji rival i nijednog trenutka pobjeda nije dolazila u pitanje. Sloga je vodila 4:2, a gosti su ubrzo zatim uspjeli doći do poravnanja 4:4. U 23.minutu Sloga je imala tri gola viška 10:7. Gosti se ne predaju i sa dva gola u nizu smanjuju na minus jedan 9:10. U toku je bio 26.minut kada je Sloga imala gol viška 12:11. Do odlaska na odmor Sloga pravi seriju 4:1 i n predah odlazi sa plus četiri 16:12.
Sloga odlično otvara drugo poluvrijeme sa četiri uzastopna gola odlaze na plus sedam 20:13. Tu prednost su održavali do pred kraj. Pet minuta prije kraja na semaforu je stajalo 26:19. Do kraja su gosti uspjelo ublažiti poraz, Sloga je slavula 27:22.
Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Stanko Stanković sa 8 i Dušan Miličević sa 5 golova. Kod gostiju najfikasniji su bili Haris Đapo i Kerim Semić sa po 6 golova.

SLOGA - VOGOŠĆA 27:22 (16:12)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" Osječani. Gledalaca: 30. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Aleksandar Vrhovac (Banja Luka). Sedmerci: Sloga 5(3), Vogošća 2(1). Isključenja: Sloga 2, Vogošća 0 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Radomir Stojanović 4(1), Jovan Todorović 3(2), Stanko Stanković 8, Vladan Marković, Đorđe Ristić, Nikola Stjepanović, Dario Đenadija 4, Ilija Krajina, Dušan Miličević 5, Rajko Maričić, Peđa Dejanović, Danilo Ristić 3, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
VOGOŠĆA: Kenan Mutapčić, Nedim Kadrić 1, Amar Herić 1, Haris Đapo 6(1), Faris Rujanac 3, Tarik Fazlić 2, Stefan Trapara, Kerim Semić 6, Harun Hadžić, Šerif Baraković, Emit Omanović, Mahir Burić 3. Trener: Senad Skopljak.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća