Trnjani na poziciji koja vodi u baraž za Prvu ligu

Ekipa FK Sloga iz Trna FOTO: FK Sloga

Pobjedom (3:2) protiv Jedinstva iz Žeravice u Trnu fudbaleri Sloge preuzeli su drugu poziciju na tabeli drugoligaškog zapada Republike Srpske, a to je pozicija koja vodi u baraž.

Zahvaljujući porazu (0:2) Crnog Vrha iz Jaružana od Naprijeda u Banjaluci Trnjani su preskočili komšije koje su savladale u derbiju na njihovom terenu minulog vikenda. Sloga zaostaje za liderom Naprijedom sedam koraka, a ima dva boda više od Crnog Vrha.
Poveli su Žeravičani u 14. minutu golom Saše Ercega, a onda je domaćin do kraja prvog dijela u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist golovima Saše Pilipovića u 34, Rikarda Souze Oliveire u 40. i Nikole Jokanovića u 45+2. minutu, da bi konačan rezultat u 90+3. minutu postavio Srđan Knežić.

Sloga (T) – Jedinstvo (Ž)    3:2 (3:1)

Stadion: Sloge u Trnu. Gledalaca: 150. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Strijelci: 0:1 Erceg (14), 1:1 Pilipović (34), 2:1 Rikardo (40), 3:1 Jokanović (45+2), 3:2 Knežić (90+3). Žuti kartoni: Javorac, Lakerda, Grozdanić, Mendeš (Sloga), Đogić (Jedinstvo).
SLOGA (T): Delić, Grozdanić, Pilipović (od 63. Šarić), Lakerda, Javorac, Mendeš (od 76. Jojić), Rikardo, Jokanović (od 81. Đukić), Ivić, Tomičić (od 76. Miljević), Gaćeša (od 63. Savatić).
JEDINSTVO (Ž): Vojvodić, Đogić, Budimović (od 81. Hajdarević), Galić, Hamzić, Knežić, Erceg, Gavrić (od 55. Ilišević), Petković, Ćetojević, Jarić.