Jahorini prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of

Košarkaši paljanske Jahorine su u 22. kolu Prve lige Republike Srpske za košarkaše savladali na svom parketu Budućnost iz Bijeljine 72:62, te su tako upisali pobjedu koja im garantuje prednost domaćeg terena kroz čitav ple-of.

Jahorina bolje otvara meč, nakon početnih poena gostiju zaključava svoj koš na gotovo pet minuta, te serijom 15:0 ide na dvocifrenu razliku. Do kraja, Budućnost se konsoliduje, uspjeva da pronađe poene i na prvu obaveznu pauzu se ide sa +8 za domaće 22:14.

U drugoj četvrtini ni jedni ni drugi ne mogu ništa da pogode, četvrtina se svela na svega šesnaest poena, te Bijeljinci polove prednost sa prve četvrtine i na poluvrijeme Jahorina nosi +4, 28:24.

U drugom poluvremenu napadački mnogo bolja utakmica domaće ekipe, ali ne predaje se ni Budućnost, drže se u dometu, pa iako Jahorina ide na dvocifrenu prednost, oni ne daju, trojkom Markovića se vraćaju na -5 na nešto manje od četiri minute do kraja, pa onda ponovo na dvije i po minute do kraja imaju pet poena zaostatka, ali Dževion Mej poenima i Miroslav Kovač trojkom odbijaju pritisak Bijeljinaca, vode Jahorinu na +12 i privode utakmicu kraju.

Najefikasniji u Jahorini je bio Dževion Mej sa 19 poena, dok je Miroslav Kovač ubacio 15. Kod Bijeljinaca, Nikola Đorđić je ubacio 23 poena.

JAHORINA - BUDUĆNOST 72:62 ( 22:14, 6:10, 24:22, 20:16)