Omarska servirala titulu Radniku

Fudbaleri Omarske su u posljednjoj utakmici 21. kola Prve lige savladali na svom terenu Laktaše 2:1.

Uskočila je Omarska možda i u posljednji voz za opstanak, iako će im i dalje biti jako teško sustići rivale, ali pobjeda protiv drugoplasirane ekipe na tabeli itekako im vraća nadu da mogu.

Istovremeno, Omarska je ovom pobjedom, pa vjerovatno i servirala titulu Radniku, jer Bijeljinci sada idu na velikih devet bodova razlike, i kako trenutno igraju oni, a kako Laktaši i Rudar, zaista je teško povjerovati da bi tu ponovo moglo biti neke drame.

Omarska je od starta krenula ofanzivno, Nikola Kopanja je na muke stavio desnu stranu odbrane Laktaša, pa već u trećoj minuti uspjeva da iznudi žuti karton Igoru Triviću. Pokazaće se to jako bitno, jer u 18. minuti Trivić ponovo ruši Kopanju, ovaj put u kaznenom prostoru i sada je to penal.

S obzirom na to da je Trivić jedan od dva bonusa na terenu čekalo se gotovo pet minuta da se izvrši izmjena jer je Miljan Bajić odlučio da promjeni golmane, pa je mladi Vuk Nikolić zamijenio Vanju Kneževića. Ipak, nije uspio da odbrani penal, Kopanja je sam bio siguran i pogađa za 1:0.

Imala je Omarska još jednu-dvije opasne situacije u prvom poluvremenu, nije uspjela postići gol, a u finišu prvog dijela i Laktaši prijete najboljom šansom. Milan Šikanjić je pobjegao odbrani Omarske, krenuo sam ka golu, ali u posljednji trenutak Stojnić izbija loptu koja je išla prema praznoj mreži i od svega samo korner.

Što Šikanjić nije uradio tada jeste u 55. minuti, 1:1 i trag nade Laktašima da mogu do potpunog preokreta.

Ipak, u 82. minuti Dragan Domuzin donosi ogromnu radost domaćoj ekipi svojim pogotkom. Ušao je Domuzin umjesto Nikole Kopanje u 49. minuti i ispostaviće se da je to bio pravi potez trenera Keranovića.

OMARSKA - LAKTAŠI 2:1 (1:0)