Kozara preslišala Velež

Kozara - Velež 5:0

Oko dvije stotine gledalaca imalo je danas šta da vidi na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci u utakmici 22. kola m:tel I lige Republike Srpske u kojoj je Kozara savladala Velež iz Nevesinja sa 5-0.

Od prve minute kreće Kozara agresivno prema golu gostiju iz Nevesinja. Ipak, prvi pokušava kapiten gostiju Prodanović u petoj minuti, ali njegov šut Glišić lako zaustavlja. Pet minuta kasnije, brzonogi Petković ubacuje loptu do natrčalog Beuka, koji zaobilazi istrčalog Vukanovća i šalje u mrežu Veleža za vođstvo Kozare od 1-0. Pokušavaju da uzvrate gosti u 13. minuti Trebović u padu šutira glavom, ali Glišić izbacuje loptu u korner. Na drugoj strani pokušava Dejan Glišić, ali je Vukanović na mjestu. U 33. minuti Rastoka se oslobađa odbrane Veleža, pronalazi Glišića, koji pokušava volejem, ali lopta odlazi preko gola. Pet minuta kasnije, Sarajlić precizno centrira sa desne strane, skače Beuk i šutira glavom sa pet metara, ali stativa spašava gol Nevesinjaca. Tri minute kasnije, Glišić šalje loptu u peterac gostiju, ali Delić ne uspijeva da je zahvati. U 43. minuti ponovo Glišić vara odbranu Veleža, jako šutira, Vukanović odbija loptu, ali je najbliži Rastoka i posprema je glavom u mrež Veleža za vođstvo Kozare od 2-0, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.

I u drugom poluvremenu igrači Kozara nastavljaju sa opsjedanjem gola Nevesinjaca. U 51. minuti Rastoka izlazi sam pred Vukanovića, ali golman Veleža uspijeva da zaustavi njegov šut. Minut kasnije, ponovo je Rastoka pred Vukanovićem, ali je ovaj put precizan i Kozara vodi sa 3-0. Pokušavaju gosti na drugoj strani preko Gutića, nakon kornera u 54. minuti, ali Glišić brani. U 61. minuti Petković ubacuje u peterac, Rastoka šutira glavom, ali lopta odlazi tik pored stative. Pokušava Glišić, ali golman Veleža brani u 65. minuti. Minut kasnije, Glišić upošljava Petkovića koji jako šutira, ali lopta prolazi zamalo pored gola. U 69. minuti napad Kozare, Beuk izigrava odbranu Veleža, pronalazi Rastoku, koji postiže svoj treći gol na utakmici i povećava vođstvo Kozare na 4-0. Pet igrača mjenja šef stručnog štasba Kozare Alen Medović između 70 i 77. minuta, ali pritisak Kozare ne posustaje. U 79. minuti Dimić ubacuje za Takahashi-a koji u padu šalje loptu zamalo pored stative. U 83. minuti, Rastoka kreće prema napred, ubacuje loptu za brzonog japanskog internacionalca Takahashi-a koji postiže svoj prvi gol za Kozaru i Kozara vodi sa 5-0. U posljednjoj minuti bilježimo i pokušaj Sadikovića koji zaustavlja Vukanović i rezultat se do kraja ne mijenja, te Kozara nakon tri poraza upisuje drugu pobjedu u proljetnjem dijelu prvenstva.

Već u subotu 30. 3. 2024. godine igraju se utakmice 23. kola kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju na Pale, gdje će im domaćin biti ekipa Romanije. Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Sarajlić I., Petković V. (od 77. min. Modić A.), Rastoka M., Ilić D. (od 70. min. Popović A.),  Jandrić S., Delić A. (od 77- min. Sadiković A.), Divjan M. (od 77. min. Dimić D.), Pepić D., Beuk S. (od 70. min. Takahashi K.), Glišić D., trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Rudan M., Veljkić Đ., Mensah J.

FK Velež (Nevesinje): Vukanović M., Abaza H., Petković M. (od 68. min. Telebak D.), Anđelović Z. (odf 57. min. Kljakić Đ.), Prodanović G., Mikulić A. (Jokanović T.), Drašković S.,  Trebović S., Živković I. (od 46. min. Botić Z.), Prodanović S. (od 83. min. Ratković M.), Gutić M.,  trener: Jovanović M.,  klupa: Zurovac M.

Sloboda 1 : 0 Famos
BSK 5 : 2 Omarska
Laktaši 3 : 0 Sutjeska
Leotar 2 : 1 Željezničar
Drina 0 : 0 Radnik
Borac 1 : 0 Ljubić