Kadeti Borca bolji od Sarajeva, pioniri poraženi

Kadeti Borca trijumfovali su nad Sarajevom rezultatom 2:1 u derbiju trećeg kola Elitne lige BiH i preuzeli drugu poziciju na tabeli od bordo tima!

Poslije ove pobjede, igrači Igora Mirkovića imaju 53 boda, dva manje od lidera Zrinjskog, koji u nedjelju dočekuje Velež u gradskom derbiju.

Meč je za crveno-plave počeo odlično, s obzirom na to da je već u petom minutu za 1:0 pogodio Siniša Ristić. Šest minuta prije odlaska na odmor, ”poravnao” je Anes H. Mehmedović, da bi u 81. minutu novu prednost Borcu, a ispostavilo se i pobjedu, omogućio Vukašin Gostimirović.

Pioniri su u duelu sa odgovarajućom selekcijom Sarajeva poraženi nakon preokreta, istim rezultatom. Stigli su do prednosti dva minuta prije kraja prvog dijela pogotkom Stefana Štrpca iz penala, poslije četiri minuta nastavka izjednačio je Vedad Husović, dok je konačnih 1:2 za Sarajevo bilo nakon gola Amila Muminovića u 52. minutu.

Poslije ove utakmice, Borčevi pioniri su ostali na četvrtoj poziciji sa 50 bodova.

Sljedeće kolo Elitne lige BiH, četvrto po redu, donosi gostovanje Borca selekcijama Željezničara.

PIONIRI

BORAC – SARAJEVO 1:2

strijelci: 1:0 Stefan Štrbac (33.), 1:1 Vedad Husović (39.), 1:2 Amil Muminović (53.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor), žuti kartoni: .

BORAC: Andrej Bobar, Pavle Nežić, Andrej Vučkovac, Dragan Predojević, Đorđe Stanimirović, Nikola Tešić (od 59. minuta Lazar Brkić), Stefan Štrbac, Miloš Bajić (od 36. minuta Danilo Vučkovac), Veljko Savanović, Kristijan Zečević (od 49. minuta Pavle Topić), Aleksa Golić od 56. minuta Sergej Marjanović). Trener: Asmir Avdukić.

SARAJEVO: Ibrahim Zahirović, Tarik Berhamović, Andrija Pejaković (od 48. minuta Haris Bašagić), Vedad Leto (od 68. minuta Serdar Bihorac), Mak Pita, Amel Sirćo, Mak Košpo (od 36. minuta Ivano Perić), Mahir Fejzić, Vedad Husović (od 69. minuta Anes Vilić), Amil Muminović, Muamer Osmanović (od 36. minuta Amer Sirćo). Trener: Muhamed Džakmić.

KADETI

BORAC – SARAJEVO 2:1

strijelci: 1:0 Siniša Ristić (5.), 1:1 Anes H. Mehmedović (39.), 2:1 Vukašin Gostimirović (81.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Vukašin Gostimirović, Pavle Pavković (Borac), Kerim Bajrović, Kenan Vrban (Sarajevo).

BORAC: Mladen Jurkas, Srđan Mišić, Miljan Kecman, Marko Ćetković, Pavle Ćuso, Stefan Bogojević (od 46. minuta Pavle Pavković), Vukašin Gostimirović (od 88. minuta Pavle Popović), Dejan Brešo (od 46. minuta Jelisije Vrsajković), Ognjen Đerman (od 46. minuta Miloš Lazić), Miloš Balać, Siniša Ristić. Trener: Igor Mirković.

SARAJEVO: Adin Aleta, Kenan Vrban, Ahmed Tiro (od 67. minuta Faris Gradišić), Amar Zahirović, Emir Omerkić, Ali Sokolović, Kerim Bajrović (od 77. minuta Din Karamehmedović), Din Bračković (od 77. minuta Ismet Mujkić), Arman Rebac, Amar Cerić (od 67. minuta Kerim Dedović), Anes H. Mehmedović (od 82. minuta Deni Nuhanović). Trener: Danijel Stojanović.

(borac-sport, foto: FK Borac)

Radnik (H) 1 : 7 Željezničar Sport team
Sarajevo 3 : 0 Željezničar
Sloboda 6 : 3 Radnik (BN)
Krupa 0 : 3 Široki Brijeg
Zrinjski 4 : 0 Kozara
Tuzla City 0 : 1 Borac
Zvijezda 09 2 : 0 Velež