Famos neporažen u Vojkovićima i nakon gostovanja lidera

Velika borba na terenu/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića i Radnika iz Bijeljine remizirali su 0:0 u derbiju 26. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu.

(Pre)malo je očigledno tajni između ove dvije ekipe, i jedan i drugi trener su pripremili utakmicu tako da su ekipe stvorile jako malo šansi pred protivničkim golom. Negdje, igralo se brzo, bilo je prostora u sredini terena, ali su odbrane obje ekipe, naročito Famosova, djelovale besprijekorno.

Iz prvog poluvremena izdvajamo po dvije šanse na obje strane. Za Famos, oba puta je Pirt povukao brzu kontru po desnoj strani, prvi put je želio da usposli Stjepanovića na drugoj stativi, Josipović izbacuje u korner, da bi u drugom pokušaju sam krenuo na gol, šutirao, ali udarac je izblokiran i od svega samo novi korner za domaće. Sa druge strane Radnik ima dvije odlične šanse, ali iz njih nisu uspjeli uputiti šut u okvir gola. Prvo su u kontri bili Dejan Živković i Milorad Albijanić,, ovaj prvi šalje loptu unazad za svog saigrača. Da je bila prava lopta, to bi vjerovatno bio i zicer. U nastavku te akcije, Albijanić centrira, ali lopta prolazi tik pored stative. Najbolju šansu na utakmici imao je Valentin Alvarez u 28. minuti. Bio je sam u sjajnoj poziciji, želio iz prve da šutira i pogriješio, odlazi lopta visoko preko gola. Bilo je tu prostora da primiri loptu i onda uputi šut ka golu Dizdara, ali je ovako propala odlična šansa za Radnik.

U drugom poluvremenu još manje prilika. Poluvrijeme otvara dobrim pokušajem Dejan Živković, nije bilo promjene rezultata. Famos najbolju šansu na meču ima u 82. minutu. Prekid je izveo Mladen Perović, Pavle Lazić je bio najviši u skoku, ali šutira pravo u odlično postavljenog Nikolu Lakića, tako da je na kraju i ostalo 0:0.

FAMOS - RADNIK 0:0