Radoja brži od sirene: Derventa vratila polufinale u Osječane

U susretu punom tenzija, futsaleri Dervente su savladali Dobojlije pa će o drugom finalisti odlučiti majstorica u Doboju narednog vikenda.

Derventa je dobro otvorila meč i povela nakon preciznog udarca raspoloženog golmana Blagojevića u 7. minutu, da bi gosti izjednačili sredinom prvog dijela preko Huskanovića, nakon brzog kontra-napada. Derventa je u tim trenucima dosta teško organizovala svoju prepoznatljivu igru sa golmanom u polju, ali se odlično branila kada su gosti pokušali da tom taktikom dođu do prednosti. Nakon odlične igre u odbrani, na samom kraju poluvremena mrežu gostiju pogađaju Radoja i Đaković, za erupciju oduševljenja na tribinama.

Već na početku nastavka iskusni Buljubašić ne propušta iskoristiti nonšalantnost domaćih i vratiti svoju ekipu igru. Derventa je potom preuzela inicijativu, ređale su se prilike Pivaša, Duspare i Đelića, ali do izjednačenja sredinom prvog dijela dolaze gosti. Nedugo potom je isključen Đekić, a čak i sa igračem manje Derventa je bila bliža pogotku nakon odličnih poteza Pivaša, a šlag na tortu bila je odlična prilika Đakovića dva minuta prije kraja. Ipak, kada se najmanje očekivalo, svega 28 sekundi prije kraja, Radoja je uspio ugurati loptu u mrežu za slavlje Dervenćana na terenu i tribinama.

Pobjednik majstorice će na megdan Željeznici iz Trnova.

KMF DERVENTA - FC DOBOJ 4:3 (3:1)
Sportska dvorana u Derventi
Gledalaca: 250
Sudije: Siniša Ivančević (Banja Luka) i Vladan Todorović (Čelinac)
Strijelci: 1:0 Blagojević 7, 1:1 Huskanović 11, 2:1 Radoja 19, 3:1 Đaković 19, 3:2 Buljubašić 22, 3:3 Pivaš 31ag, 4:3 Radoja 40
Žuti kartoni: Đuričić, Radoja, Pivaš, Miljić (fizioterapeut) (Derventa), Buljubašić, Lukić, Ristić (trener) (Doboj)
Crveni kartoni: Dejan Đekić (Derventa) 31, Đorđe Nikić (sl.predstavnik) (Doboj) 19, Radoslav Ristić (trener) (Doboj) 40

DERVENTA: Blagojević, Đaković, Pivaš, Travar, Duspara, Plisnić, Đuričić, Lejić, Radoja, Kulaga, Đekić, Rajak, Simić, Marić

DOBOJ: Ninković, Ivanagić, Lukić, Martić, Buljubašić, Mujkanović, Mil. Radulović, Mih. Radulović, Ristić, Starčević, Kovačević, Huskanović