Sokolovi u sve goroj poziciji: Laktaši savladali anemičnu Slaviju

Šikanjić načeo mrežu Slavije sa penala

Fudbaleri Laktaša su u Istočnom Sarajevu savladali Slaviju u 29. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske. Posao su im značajno olakšala dva penala i crveni karton za Amara Beširevića u 30. minuti utakmice, pa im je sve bilo mnogo lakše u nastavku utakmice.

Premalo je Slavija ponudila u prvom poluvremenu. Laktaši, kompletni i orni za igru, dobro su se postavili. Jasna je bila njihova namjera da što prije postignu pogodak, a do njega i dolaze pored letargične Slavije, i to ne jednog, nego dva.

Krenulo je ipak pokušajem Danijela Erića, pored gola. U 13. minuti Laktaši dolaze do prvog pogotka na meču. Skočili su svi u timu Slavije tražeći ofsajd, nisu ga dobili, a u nastavku akcije Vasilije Gojković pravi faul, Bojan Panić opravdano pokazuje na penal, a Milan Šikanjić je siguran za vođstvo Laktaša.

Imala je Slavija odmah u narednom napadu novi pokušaj preko Govedarice, ponovo bez uspjeha. I onda, u 19. minuti 2:0. Pobjegao je Stefan Milojević odbrani Slavije i lako pogodio za 2:0.

Na sve nevolje, stiže i crveni karton za domaće. Opet je slabo reagovala odbrana Slavije, Milan Šikanjić je uspio da dođe do lopte na centru, sa Beširevićem na leđima, koji ga ruši na tridesetak metara od gola i opravdano dobija crveni karton.

Malo toga je Slavija pokazala u prvom poluvremenu, ali ipak uspjevaju da stignu do pogotka u 43. minuti. Bojan Panić „kreči“ i na drugoj strani. Golman Vanja Knežević obara Stefana Arbinju, a uz žuti karton, stiže i penal za Sokolove, kojeg u gol pretvara Stefan Arbinja.

I drugo poluvrijeme slika na terenu prilično slična. Momčilo Stanić je na teren poslao kapitena Nikolu Bjeloša, koji je meč krenuo sa klupe, dok na drugoj strani Miljan Bajić vadi iz igre Milana Šikanjića, koji je bio i upitan pred početak utakmice, te Stefana Milojevića, koji je na startu drugog poluvremena bio prilično nervozan, Bojan Panić mu je propustio dati očigledan žuti karton, nije to sugerisao ni Vanja Ajder pred kojim se prekršaj desio, a onda mu kasnije ipak mora pokazati karton, te ga Bajić i vadi iz igre. I publika se rijetko budila, tek povremena dobacivanja i uvrede Miljanu Bajiću, podsjećajući ga na neke ranije utakmice iz šampionata Republike Srpske, kao i sudijama meča, uz stidljive aplauze za po neki dobar potez. Sve zajedno, prilično sumorna atmosfera u Istočnom Sarajevu, koja sluti na jako loše dane.

Uspavano je djelovala Slavija, prilično dugo su trajali njihovi napadi, neobjašnjivo sporo su izvodili prekide,  potpuno nelogično za ekipu koja se grčevito bori za opstanak i pri tome gubi na domaćem terenu. Tek, jedan pokušaj Miljana Govedarice nakon prodora Petra Dabića, ali lopta ide na tribine, premalo za prvu polovinu drugog poluvremena.

Sa druge strane, i Laktaši su bili dosta strpljivi, Nikola Turanjanin je dočekao dva šuta, snažno je to uradio, prvi put je lopta pogodila vanjski dio mreže, drugi put Gojković blokira.

U 70. minuti Arbinja je izmamio aplauze sa tribina prodorom, a onda i šutem pravo u odlično postavljenog Kneževića, ostaje 1:2. Ipak, pet minuta kasnije mijenja se i rezultat. Bojan Panić, dosuđuje i drugi penal  za Laktaše, a Nikola Turanjanin je siguran za 3:1.

Uspjela je Slavija brzo da se vrati pogotkom Miljana Govedarice na asistenciju Petra Dabića, ali je to bilo premalo. Do kraja utakmice, nije bilo više promjene rezultata, Laktaši slave pobjedu 3:2, pobjedu koja Slaviju gura u ozbiljne problemu. Po svemu viđenom, potpuno zasluženo. Anemična igra, bez ikakvog žara, tako se ne igra utakmica koja život znači. Sami je finiš sezone, pred Sokolovima je sada jako neugodna situacija i ako žele opstanak moraju se dobro zapiteti kako do njega doći, jer ovo kako trenutno izgleda, ne samo na terenu, nego i sve ostalo, ne sluti na dobro.

SLAVIJA – LAKTAŠI 2:3 (1:2)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 250
Sudija: Bojan Panić (Prijedor)
Strijelci: 0:1 Šikanjić 13, 0:2 Milojević 19, 1:2 Arbinja 43p, 1:3 Turanjanin 75, 2:3 Govedarica 80
Žuti kartoni: Gojković, Arbinja, Bjeloš, Erić (Slavija), Knežević, Milojević (Laktaši)
Crveni karton: Amar Beširević (Slavija) 30

SLAVIJA: Sirćo, Medić (od 76. Timotija), Gojković, Beširević, Dabić, Arbinja, Vučinić (od 46. Bjeloš), Mandić, Karić, Erić, Govedarica

LAKTAŠI: Knežević, Milić, Šikanjić (od 53. Gavrić (od 85. Keleman)) , Škorić, Milojević (od 59. Ćebić), Trivić, Petrović, Turanjanin, Babić, Tešić, Dojčinović

Sloboda : Ljubić
Radnik : Velež
Željezničar : Romanija
Sutjeska : Rudar Prijedor