Sarajevu i bodovi i Evropa u Modriči

Slogab - Sarajevo 0:1

Fudbaleri Sarajeva danas su u gostima u Modriči uspjeli upisati pobjedu protiv Sloge u susretu 30. kola VVin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 1:0

Prva prilika na meču je viđena već u četvrtoj minuti, kada se Ščekić pogravao ispred svog gola, ali se lopta od Oliveire nije odbila u gol.

Pet minuta kasnije su igrači Sarajeva dobro kombinovali, ali Beganović nije uspio dobro šutirati, da bi potom domaći sastav preko Perkovića zaprijetio, ali je njegov udarac zaustavio Iliev.

Igrala se 19. minuta, kada je fudbaler Sarajeva, Tarik Kapetanović, doživio tešku povredu nakon što je tokom napada svoje ekipe nezgodno stao i osjetio jake bolove u koljenu, pa je morao da napusti teren, a umjesto njega u igru je ušao Elvir Duraković.

Poslije toga dešavanja na terenu nije bilo sve do 30. minute, kada je Anđušić šutirao poslije jednog izvedenog slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola Sloge, a onda je i domaći sastav izveo slobodan udarac, lopta je potom došla do Kvesića, koji je dobro uposlio Mrkaića, ali je loše šutirao.

Pred kraj prvog poluvremena, zabilježene su dvije prilike, jedna za Slogu, druga za Sarajevo. Poslije izvedenog slobodnog udarca za ekipu iz Doboja, nije bilo opasnosti po gol tima sa Koševa.

S druge strane, u ekipi Sarajeva je Čataković uposlio Anđušića, koji je loptu prebacio do Oliveire, koji je šutirao, ali je Ščekić izbacio loptu u korner, a nakon kojeg nije bilo problema za domaći sastav, pa se tako na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Drugi dio susreta je počeo dobrim napadom za Sarajevo, ali je na kraju Varga izbio loptu u korner ispred Oliveire, a nekoliko minuta kasnije, napadač Sarajeva se ponovo našao u prilici, šutirao je, ali je Ščekić dobro odbranio njegov udarac.

Igrala se 62. minuta, kada je Mrzić dobro centrirao, ali je Iliev bio siguran, a već u sljedećem napadu se na šut sa 25 metara odlučio Čataković, ali je njegov udarac bez većih problema zaustavio golman Sloge.

U 65. minuti je Hasić pokušao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Sloge, da bi dvije minute kasnije isti igrač centrirao sa lijeve strane, ali to Kjeremeh nije dobro ispratio.

Ipak, Kjeremeh je u 70. minuti ipak uspio da postigne pogodak nakon asistencije Beganovića sa desne strane i na taj način je svoju ekipu doveo u vodstvo.

Sloga je u 80. minuti imala još jedan dobar napad. Lopta je došla do Tahrića, ali je Đuričković uspio dobiti taj duel i na taj način je otklonio opasnost ispred svog gola.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika, kako za jednu, tako i za drugu ekipu, pa je Bordo klub na kraju upisao minimalnu pobjedu protiv Sloge za miran kraj sezone.

Poslije ove utakmice, poznato je da će Borac, Zrinjski i Velež definitivno predstavljati našu zemlju u evropskim takmičenjima, dok će i Sarajevo gotovo sigurno izaći u Evropu.

Sloga - Sarajevo 0:1 (Kjeremeh 70‘).

Zvijezda 09 2 : 2 Igman
Željezničar 2 : 0 Tuzla City
Borac 3 : 1 GOŠK
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg
Velež 2 : 0 Posušje
Sloga 0 : 1 Sarajevo