Nemanja Pekija het-trikom deklasirao Omarčane

Vule Trivunović, trener Rudar Prijedora FOTO: FK Rudar Prijedor

Kapiten i štoper Rudar Prijedora iskusni Nemanja Pekija postigao je het-trik protiv komšijske Omarske (5:0) u premijernoj utakmici 31. kola Prve lige Republike Srpske. Tako su „rudari“ ostvarili ubjedljivu pobjedu protiv „fenjeraša“ i ekipe koja će se od naredne sezone takmičiti na drugoligaškom zapadu.

Žoel da Silva Paulo je doveo Prijedorčane u vođstvo u osmom minutu, a Pekija je pogađao u 45. 48. i 69. minutu, s tim da je treći pogodak postigao sa 11 metara. goleadu je završio onaj koji ju je i započeo – Da Silva svojim drugim golom na utakmici u 90. minutu, takođe iz penala.

Rudar Prijedor – Omarska          5:0 (2:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Da Silva (8), 2:0 Pekija (45), 3:0 Pekija (48), 4:0 Pekija (69 – penal), 5:0 Da Silva (90 – penal). Žuti kartoni: Raković, Bekić, Salčin, pomoćni trener Kecman (Rudar Prijedor), Panić, Zdjelar, Jovičić, trener Stanivuković, Sadžak, Jaćimović, Rastoka (Omarska).

RUDAR PRIJEDOR: Trninić , Pekija , Salčin (od 64. Kesić), Živanović (od 71. Marić ), Bekić , Raković , Amoa (od 71. Milaković ), Gbegbe , Bilbija (od 77. Smajić ), Njamculović (od 77. Samardžić ), Da Silva .

OMARSKA: Zgonjanin , Zdjelar, Rastoka , Kopanja (od 89. Vukajlović ), Panić , Grahovac (od 72. Vračar ), Stojnić , Jaćimović (od 89. Bataz ), Jovičić (od 56. Krecelj ), L. Nišić , Kovačević (od 56. Sadžak ).

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča
Omarska 3 : 2 Kozara