Remi Famosa i Alfa Modriče, domaći ne skrivaju ogorčenje suđenjem Vanje Ajdera

Vanja Ajder opet u centru pažnje/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa i Alfe Modriče odigrali su 1:1 u 32. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske u utakmici koja zaista može dobiti prolaznu ocjenu.

Iako nije bilo neke ljepote u igri, naprotiv mnogo grešaka na obje strane, rastrzane igre, lopte dosta u vazduhu, bilo je dosta tempa, borbe i želje da se upiše trijumf. Na kraju, utisak je da više žale domaći, jer su gosti očigledno bili zadovoljnii i remijem, s obzirom na to da ni kada su primili gol nije bilo previše žurbe u njihovoj igri. Ipak, glavni utisak je ogromno nezadovoljstvo domaćih na suđenje Vanje Ajdera, prigovori dugo po završetku utakmice,  iza čijeg bivstvovanja na terenu ponovo ostaju repovi, a ponovo se potegla i priča utakmice u Nevesinju iz prvog dijela sezone kada je značajno oštetio Famosa, što je potvrdio i FSRS.

Domaći nekako nervozno ulaze u meč, nije to bila ona njihova igra koja ih je krasila na domaćem terenu, dosta nesigurnih pasova i jako malo prilika.

Famos prvi pravi šansu na utakmici. Igrala se 16. minuta kada je Danel Blažić šutirao, Goran Krnetić intervenisao, odbio loptu na glavu Daniloviću, koji malo iskosa ne uspjeva da je vrati u mrežu.

Što nije uradio Famos jeste Alfa Modriča, koja je ipak više brinula o svom golu, ali je uspjevala da angažovanom i disciplinovanom igrom zaprijeti domaćinu. Igrala se 28. minuta kada je poslije kornera Džon Salvador Pliego najviši u skoku, šutira, a lopta na putu do mreže pogađa Marka Markovića i odbija se u gol za slavlje gostiju.

Mogao je Famos da uzvrati samo pet minuta kasnije. Darko Hrkalo izvodi korner, Danel Blažić glavom šutira, Goran Krnetić paradom čuva svoj gol. Manje-više to je bilo i sve od prvog poluvremena.

Izveo je Darko Vojvodić Marka Markovića još dok je trajalo prvo poluvrijeme, odmah na poluvremenu uveo i Mladena Perovića, pa i Draška Kuljanina, a onda u želji da stigne do gola na teren šalje i Luku Asentića i Adnana Vranešića. U drugom poluvermenu Famos uglavnom drži loptu, stvara šanse, a Alfa Modriča čeka i umalo da dočeka šansu iz kontranapada. Kakve su ambicije Alfe Modriče bile pokazuje i početak zatvaranja utakmice Joce Stokića koji u 68. minuti uvodi Dejana Limića umjesto napadača Petra Šoškića i pravi jedan dupli blok pred golom sa trojicom zadnjih veznih u liniji ispred zadnje četvorke.

Domaći dva puta traže penal u drugom dijelu, prvo u 53. minuti, a onda u 64. kada su gotovo svi skočili sa klupe nakon što je pao Kenan Šarić u kaznenom prostoru.

U 65. minuti Draško Kuljanin ima dobru šansu. Ognjen Stjepanović je gurnuo loptu, Draško Kuljanin je ponio prema kaznenom prostoru, ali je "zgužvao"  pri šutu i odlazi ona pored gola.

Do dugo željenog gola Famos dolazi u 75. minuti. Mladen Perović je probio lako po lijevoj strani, ubacio iz trka na drugu stativu, Abrego šutira glavom, Krnetić brani. Domaći već tada traže da je lopta prešla liniju, ali odbijena lopta se odbija pravo do Ognjena Stjepanovića koji ne ostavlja nikakvu dilemu da li je gol, 1:1.

Mogao je Famos odmah da preokrene rezultat. Korner, Danel Blažić sam na pet metara, šutira od zemlju glavom, lopta ide iznad prečke.

Pomenuli smo da je Alfa Modriča čekala šansu iz kontra napada, a na muke je u samo četiri minute razmaka Nemanja Marić stavio Franka Abrega, kojem Vanja Ajder pokazuje crveni karton u 81. minuti. Prvi put faul na ivici kaznenog prostora, Ajder pokazuje žuti, prolazi gotovo bez protesta, ali je drugi izazvao nevjericu kod domaćih. Slična situacija, Ajder pokazuje faul i drugi žuti Abregu, odnosno crveni. Domaći smatraju da tu nije ni bilo prekršaja i da je odluka Vanje Ajdera sramota, što su mu i ukazali nakon utakmice. Razmahao se kartonima Vanja Ajder, pokazao na asistenciju Vojislava Vukovića direktan crveni predstavniku Famosa, koji mu je "nabacio" gore pomenuto Nevesinje i očigledno neraščićene račune još od tada, dodao usput i žuti karton Ognjenu Stjepanoviću za prigovor. Ostao je pri svojoj odluci, ali iz slobodnog udarca gosti dobacuju samo do živog zida.

I sa igračem manje na terenu više se pita Famos, koji u 88. minuti ima sjajnu šansu za preokret, ali Mladen Perović iz dotrčavanja sa druge stative pogađa prečku i lopta se odbija u gol aut.

Borbene obje ekipe/ Vasilije Marković

Bila je to i posljednja situacija na ovoj utakmici, Famos bilježi tek četvrti remi ove sezone na domaćem terenu, Alfa Modriča očigledno zadovoljna bodom, iako ostaje pretposljednja na tabeli. Ali, mora se konstatovati, ovakve utakmice želimo gledati u finišu sezone u Prvoj ligi Republike Srpske, naravno bez tih "sudijskih repova" koji ostaju iza njih. Akteri meča zaslužuju pohvale i ponavljamo, iako nije bilo neke ljepote u fudbalskoj igri, za razliku od mnogih utakmica u završnici sezone ova je bila prilično gledljiva.

FAMOS - ALFA MODRIČA 1:1 (0:1)