Novi poraz Slavije
Bez šestorice standardnih igrača tim Slavije očigledno nije mogao više od poraza u Tuzli. Na taj način su nastavili neugodnu tradiciju. Nikada na ovom stadionu nisu pobedili domaćina i uzeli mu bod.Sve utakmice su pripale Slobodi,a i ova odigrana juče je zasluženo otišla na stranu izabranika Husrefa Musemića.

Bili su oni bolji, organizovaniji i odlučniji,pa su na svoj konto upisali nova tri boda. Put ka pobedi bio im je olakšan činjenicom da su gosti od 34. minute igrali sa igračem manje. Zbog drugog žutog kartona isključen je mladi Aleksandar Pušar. Srušio je on u šesnaestercu jednog igrača Tuzlaka,a sudija Bandić je pokazao na belu tačku. Mrežu iza leđa Mladena Lučića pogodio je Zajko Zeba. Do tog pogotka,a i nakon njega, domaći su držali konce igre u svojim nogama. Stvorili su i četiri odlične pozicije za pogodak,ali su Krpić i Mujić bili neprecizni.

Nastavak susreta doneo je istu sliku na terenu. Sloboda bolja, a Slavija ipak neiskusna i nemoćna da ozbiljnije ugrozi golmana Pirića. Pitanje pobednika u ovoj utakmici rešeno je praktično u 58. minuti. Zajko Zeba je odlično asistirao Krpiću koji se iskupio za promašaje iz prvog dela susreta i doveo Slobodu do vođstva od 2:0. Raspoloženi Zeba je do svog drugog gola, a Slobodinog trećeg, stigao opet sa bele tačke. Bila je to već najva katastrofe ekipe iz Istočnog Sarajeva,a pravi potop videli smo u 84. minuti. U listu strelaca upisao se Mirza Musić. Očigledno je bilo da ovaj tim Slavije nije mogao na bolji način parirati ekipi Husrefa Musemića. Izostanak šestorice prvotimaca bio bi henidkep i za mnogo bolje ekipe od plavo-belih iz Istočnog Sarejava. Kada se doda da su na klupi imali i četvoricu juniora, onda se više od ubedljivog poraza nije moglo ni očekivati.

Sloboda – Slavija 4:0 (1:0)

Tuzla. Stadion:Tušanj. Sudija: Antoni Bandić (Grude).Strelac: Zeba (11.m) 24 , (11.m)75, Krpić 58 ,Musić 82. (Sloboda). Žuti kartoni: Mehidić, Sarić, Kiso, (Sloboda) ,Lambulić,Rovčanin, Pušara (Slavija). Crveni karton Pušara (drugi žuti) 24. (Slavija).  Igrač utakmice: Zajko Zeba (Sloboda).

Sloboda: Pirić , Zrnanović , Krpić (od 78. Musić) , Mujić (od 71. Pršeš), Sarić , Čolović , Mehmedagić , Kiso , Bekić (od 15. Ivetić ), Z.Zeba , Mehidić .

Slavija: Lučić , Pušara , Hodžurda , Torbica , Lambulić , Rovčanin (od 70. Radović) , Govedarica (od 78. Đip) , Osmanković , Salković (od 60. Simović) , Kartal ,E. Zeba.

Drina 0 : 0 Sarajevo
Mladost 2 : 1 Travnik
Velež 1 : 0 Čelik
Borac 0 : 1 Olimpic
Zvijezda Gradačac 0 : 0 Široki Brijeg
Sloboda 4 : 0 Slavija