Opet kanonada na "Lukama"

Mlade fudbalerke dobojskog Čelika ponovo su obradovale svoje simpatizere ubjedljivom pobjedom na vršnjakinjama sa Sokoca.

Naime, ekipa Mladena Todorovića trenutno je lider na tabeli Prve fudbalske lige RS za žene uz šest osvojenih bodova i izvrsnu gol razliku 16:3.

Prvo poluvrijeme na stadionu "Luke" proteklo je u nadmoćnoj igri domaćih "amazonki", ali brojne šanse nisu iskorištene, tako da su se gošće ponadale da bi mogle izvući povoljan rezultat.

Međutim, nakon stručnih savjeta u pauzi trenera Todorovića, Čelikove fudbalerke krenule su uraganski u drugom dijelu i predvođene najboljhim strijelcem Ajlom Okanović, počele su da pune mrežu Milice Vasić. Seriju golova otvorila je u 46. minutu izvrsna Nikolina Antolović, a Najda Hasanić zatvorila u 86. minutu. Okanovićeva je tri puta poslala projektile u mrežu Sokočanki dok su Tomasova i J. Stojanovićeva to učinile po jednom.

Sa dvije pobjede na startu ŽFK Čelik se nametnuo kao jedan od glavnih favorita u prvoligaškoj konkurenciji, a naredni susreti pokazaće koliko su njihove ambicije za osvajanje titule realne.

Pogledajte ostale rezultate 2. kola i aktuelnu tabelu.

ŽFK ČELIK - ŽFK SOKOLAC 7:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Antolović (46), 2:0 Okanović (49), 3:0 Tomas (50), 4:0 J. Stojanović (57), 5:0 Okanović (74), 6:0 Okanović (81), 7:0 Hasanić (86).
Stadion: "Luke" u Doboju.