Borac sigurnim korakom kroz Gradišku

Prvenstveni niz od tri gostujuća susreta fudbaleri Borca zaključili su pobjedom u Gradišci i na taj način zabilježili osmi trijumf u tekućoj sezoni Prve lige Republike Srpske. U prvom odmjeravanju snaga Kozare i Borca u gradu na Savi nakon avgusta 2011. godine, izabranici Vuleta Trivunovića su pogocima dva Miloša, Dujkovića i Kukića, "oborili na pleća" mladi tim Gradiščana i seriju mečeva "na strani" okončali sa sedam bodova, uz pet postignutih i nijedan primljen gol.

Već u prvih 15 minuta utakmice crveno-plavi su sa dvije šanse pred golom Kozare dali do znanja domaćem timu da žele što prije da steknu rezultatsku prednost i uvedu utakmicu u "mirnije vode". U osmom minutu su kombinovali Ivan Delić i Siniša Radoja, koji iskosa sa desne strane, sa 16 metara, šutira preko gola, dok je sedam minuta kasnije Delić sa 20-ak metara pokušao da lobuje čuvara mreže Kozare Stefana Đakušića, ali je lopta pogodila prečku i završila u gol-autu.

U gore navedenim namjerama Borac je uspio u 19. minutu, kada je Miloš Dujković matirao golmana domaće ekipe: na 20-ak metara od gola Dujković se oslobodio čuvara Nevena Adžića i preciznim udarcem poslao loptu u donji desni ugao Đakušićevog gola.

Kozara je opasno zaprijetila u smiraj prvog poluvremena, koje je, dodajmo i to, produženo za šest minuta pošto je meč prekinut u 22. minutu nakon sukoba navijača Borca sa pripadnicima policije; u 45. minutu Kozara je napala preko Dejana Glišića koji je uspio da "provuče" loptu ispod Asmira Avdukića, ali je, srećom po Banjalučane, štoper Nemanja Vejnović uspio da otkloni opasnost ispred gola i omogući Borcu da na odmor ode sa golom prednosti.

U 53. minutu isti fudbaler je nakon kornera Delića glavom šutirao preko gola, potom je sedam minuta kasnije Predrag Zekanović šutirao direktno u Đakušića nakon solo akcije u šesnaestercu, da bi u 65. minutu zaprijetila i Kozara i to preko Dejana Kojića, koji slabo šutira nakon gužve pred Avdukićevim golom.

U 70. minutu Zekanović je oklijevao u kaznenom prostoru gostiju, odbrana Kozare uspijeva da ga izblokira, da bi u nastavku akcije Ognjen Škorić previše "petljao", te je šansa za gol otišla u nepovrat, da bi u 78. minutu Delić izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je lopta pored desne stative gola Kozare.

U 90. minutu Dujković se našao u prilici da postigne svoj drugi gol na utakmici, ali je Đakušić zaustavio njegov šut nakon asistencije Zekanovića, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade svoj prvi ovosezonski gol u crveno-plavom dresu postigao Miloš Kukić: "sijevnula" je kontra Borca, Škorić je na desnoj strani u prvi plan izbacio Kukića, koji se našao "oči u oči" sa Đakušićem i potom majstorski pogodio suprotni ugao za 0:2 na semaforu i osmo Borčevo prvoligaško slavlje.

Narednu utakmicu u okviru Prve lige Republike Srpske Borac će odigrati u subotu (5. novembra) od 14:30 časova, kada na Gradski stadion dolazi mrkonjićka Sloboda, koja je u dosadašnjem toku sezone nanijela jedini poraz Banjalučanima.

KOZARA - BORAC (BL) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Dujković (18), 0:2 Kukić (90+2).
Stadion: Gradski u Gradišci.