Juniorke Gacka šampionke Bosne i Hercegovine
Juniorke ŽOK "Gacko" postale su danas šampionke Bosne i Hercegovine nakon što su u finalu prvenstva BIH za juniorke savladale Bimal Jedinstvo u Brčkom sa 3:0 (26:24, 25:23, 25:20). Ekipa iz Gacka je bolje ušla u prvi set. Na tehnički tajm aut odlaze sa prednošću od 12:9, a zatim i prave seriju koja je primorala trenera domaćih da traži dva tajm auta kako bi je prekinuo. Činilo se da Gačanke idu ka sigurnom setu nakon što su vodile 21:14, ali se Bimal Jedinstvo vraća, i ima čak i set loptu na 24:23, međutim nisu je iskoristili, dok Gacko svoju prvu jeste i osvaja set. U drugom setu nešto bolja igra Bimal Jedinstva koji vodi gotovo čitavim njegovim tokom. Imaju prednost 20:16 pred posljednji dio drugog seta, no sada Gačanke uspjevaju da okrenu rezultat i asom Košutićeve dolaze do meč lopte koju odmah realizuju za veliku prednost od 2:0 u setovima. Treći set bio je jednosmjerna ulica. Gačanke su preuzele vođstvo na startu, i do kraja ga nisu ispuštale, te na servis Buhe završavaju meč i stižu do titule prvaka Bosne i Hercegovine za juniorke. Podsjećamo, na prvenstvu Republike Srpske ekipa Bimal Jedinstva se okitila zlatom, ispred ŽOK "Gacko".