07.06.2017 Đ. Malešević

Igosi slavili i u Trebinju
Juniori Igokee i dalje briljiraju u ligi mladih Bosne i Hercegovine. Mladi Igosi su u Trebinju savladali Leotar sa 95-49 i tako upisali 13. pobjedu u isto toliko susreta. Meč su bolje otvorili gosti i od početka su nametnuli svoj ritam. Nakon prvih 10 minuta bilo je 25-19 za Igokeu. I u drugoj dionici, Igokea je bila bolja. Do poluvremena su gosti došli do dvocifrene prednosti i na odmor su otišli sa +13. Iako su se domaći držali u prvom poluvremenu, u nastavku je na terenu postojala samo Igokea. Jednostavno kvalitet koji gosti imaju došao je do izražaja i prednost je samo rasla. Na kraju je bilo +46 i Igokea je slavila sa 95-49. Statistički je Igokea bila zaista dominantna. Gosti su imali 72% šuta iz igre a za dva su šutirali 84%. Imala je Igokea i osam skokova više i 16 asistencija više. Kad se sve to uzme u obzir, jasno je zašto je Igokea došla do ubjedljivog trijumfa. Igokeu je do pobjede predvodio Dalibor Ilić sa 36 poena i osam skokova, dok je Janković dodao 14. Kod Leotara najbolji je bio Glogovac sa 17 poena a Marković je dodao 14. Igokea sa 13 pobjeda i dalje drži prvo mjesto i gazi ka tituli u juniorskoj ligi Bosne i Hercegovine.