Proleter savladao Laktaše na svom terenu
Laktaši su danas u Tesliću poraženi od Proletera u susretu koji je lako mogao otići i na stranu gostiju. Laktašani su već u trećoj minuti u situaciji da zalede protivnika preko Bojana Milinovića koji se ne snalazi kod realizacije. Četiri minute poslije probao je glavom Dragan Šavija nakon kornera i umalo pogodio. Proleter dolazi do vođstva u 11. minuti kada je sa nekih 20-ak metara srećno pogodio Vladimir Marković, a prednost je mogao povećati u 22. minuti međutim šut Kasima Osmića zaustavija prečka. Novi čist zicer fudbaleri Laktaša nisu iskoristili u 33. minuti. Slađan Lekić je izašao sam na golmana Ristića koji biva spretniji. Sjevnulo je opet minut kasnije. Pucao je Erceg, a Ristić krajnjim naporom odbranio da bi se vratar domaćina istakao i u 38. minuti skinuvši šut Lekića.
Ipak, Ristić je kapitulirao u drugoj minuti nastavka. Jovan Sukara je lijepo proigrao Lekića koji zabija svoj prvijenac ove sezone. Do svog drugog gola Proleter stiže u 50. minuti na pomalo čudan način. Neopreznost gostujućeg golmana kaznio je Želimir Nikolić. Konačnih 3:1 postavio je Marković u 61. minuti iz sumnjivog penala. Laktaši su danas uprkos nevoljama bili ravnopravan protivnik i ne bi bilo nezasluženo da su kući odnijeli cijeli plijen Naredno, vanredno, kolo koje je na programu već u srijedu Proleter vodi u Srbac, dok u Laktaše stiže Ljubić. PROLETER: Ristić, Lale, Josipović, Đukarić (od 22. Cocić), Nikolić, Osmić (od 71. Đekanović S), Miladić, Marković, Galamić (od 79. Đekanović V), Stojanović, Kovaljesko. Trener: Zoran Dujaković LAKTAŠI: Lakić, Šipovac, Bajić, Šavija, Radetić (od 67. Bujak), Stamenković, Erceg, Milinović (od 26. Lekić), Keleman, Bursać, Sukara. Trener: Miljan Bajić