Igokea tijesnom pobjedom povela protiv Slobode
Košarkaši Igokee poveli su 1-0 u polufinalnoj seriji košarkaške lige Bosne i Hercegovine. Igokea je slavila nakon velike borbe protiv Slobode sa 86-85. Igokea je dobro otvorila meč. Ali Sloboda se nije predavala i držala se dobro u 1/4, nakon koje je bio rezultat 20-17 za Igokeu. I u drugoj dionici viđena je velika borba. No, pred kraj ovog dijela igre, Igosi su dodali gas i otišli su na dvocifrenu prednost. Na poluvremenu je bilo 44-30 za Igokeu. U 3/4 Igokea je imala i 23 poena prednosti ali se Sloboda vratila pred kraj 3/4 na -15. Iako su u poslednjih 10 minuta ušli sa +15, Igosi su na kraju skoro sami sebe pobijedili. Sloboda je sjajno šutirala u poslednjih deset minuta ali je i Igokea igrala loše u odbrani i gosti su to koristili. Na rezultatu 81-80, Sloboda je imala i napad za vodstvo na manje od minut do kraja ali je Blaž Mahkovic blokadom spasio Igokeu i u poslednjih 40 sekundi viđena je penal završnica u kojoj su i spretniji i srećniji bili domaći košarkaši. Slobodi svaka čast za veliku borbu ali su na kraju ostali kratki za veliko iznenađenje. Što se statistike tiče i tu su ekipe dosta ujednačene. Obje ekipe su šutirale preko 50% iz igre. Igokea se mučila u šutu za tri, gdje su šutirali samo 5/18 a Sloboda je gađala 12/23 i zato su se i vratili u igru. Šut za tri im je donio povratak. Isto tako i skok je bio na strani Slobode. U oči upada njihovih 11 ofanzivnih skokova iz kojih su postigli čak 19 poena što je uz odličan šut za tri bio najveća snaga Slobode. Igokea je imala trimanje izgubljene lopte i igrali su mnogo više timski. Imali su 11 asistencija više i sam Radivojević je skoro imao asistencija kao cijeli tim Slobode. Najefikasniji u redovima Igokee bio je Radivojević sa 24 poena a dodao je i sedam skokova. Uz njega odličan je bio i Robinson sa 18 poena. Slobodu je predvodio Hasandić sa 26 poena, šest asistencija i četiri skoka. Drugi meč ove serije igraće se u Mejdanu i taj meč je na programu u srijedu.