Derventa otpisala "Studente" iz trke za titulu
RK Bosna i RK Derventa odigrale su susret pretposljednjeg kola rukometne Premijer lige BiH u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu.Duel dvije ekipe koje su direktni konkurenti u borbi za treće mjesto i doigravanje za prvaka države, završio je pobjedom rukometaša Dervente rezultatom 29:26. Utakmicu obje ekipe otvorile dosta tvrdo i čvrsto u odbrani. Rezultat nakon deset minuta igre bio je izjednačen 4:4. Gosti iz Dervente u 16. minuti imaju prvi put dva pogotka prednosti (8:6). Ipak, Studenti nisu dozvolili gostima da se rezultatski 'odlijepe' te su u posljednjih pet minuta susreta ekipe ušle rezultatski poravnate (10:10). Iako su do kraja susreta i jedna i druga momčad imale priliku da dođu do prednosti na poluvremenu je rezultat bio neriješen 12:12. Gosti bolje otvaraju drugi dio i dolaze do prednosti od tri pogotka. Ipak, Bosna se ponovno vraća u susret i 15 minuta prije kraja poravnava rezultat na 18:18.  U posljednjih deset minuta gosti ulaze sa tri pogotka prednosti (23:20), a tu razliku i održavaju do kraja utakmice koju dobijaju rezultatom 29:26. Najefikasniji u redovima 'Studenata' bili su Memić i Alibegović sa po pet pogodaka, dok je najviše golova za Derventu postigao Zelić (8).

Krivaja : Sloga
Goražde 28 : 28 Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina